Sei sulla pagina 1di 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2

TARIKH / KELAS / MASA 14.01.2020 / 2 UNITAR / 7.30 – 8.30


BIDANG / TAJUK Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Nilai Tempat dan Niai Digit.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
Nilai tempat dan nilai digit (Muka surat 13 – 15)J1

1. Guru membimbing murid memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas,
dekak-dekak dan carta nilai tempat.
2. Guru menegaskan nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
AKTIVITI 3. Guru dan murid melakukan aktiviti soal jawab tentang nilai digit dengan pelbagai nombor
untuk menguji kefahaman murid.
4. Guru menerangkan nilai digit ialah nilai sesuatu digit mengikut kedudukannya dalam
sesuatu nombor.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
6. Guru menilai hasil kerja murid.
a membandingkan dua nombor dan menyebut sebarang nombor yang terletak di antaranya.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2

TARIKH / KELAS / MASA 14.01.2020 / 2 UNITAR / 9.30 – 10.00


BIDANG / TAJUK Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Nilai Tempat dan Niai Digit.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
Nilai tempat dan nilai digit (Muka surat 13 – 15)J1

1. Guru membimbing murid memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas,
dekak-dekak dan carta nilai tempat.
2. Guru menegaskan nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
AKTIVITI 3. Guru dan murid melakukan aktiviti soal jawab tentang nilai digit dengan pelbagai nombor
untuk menguji kefahaman murid.
4. Guru menerangkan nilai digit ialah nilai sesuatu digit mengikut kedudukannya dalam
sesuatu nombor.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
6. Guru menilai hasil kerja murid.
a membandingkan dua nombor dan menyebut sebarang nombor yang terletak di antaranya.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RPH KSSR PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

KELAS : TARIKH : HARI : MASA : KEHADIRAN :

4 UPNM 14.01.2020 SELASA 10.50 – 11.50 PAGI 1 ORANG


TOPIK Unit 1 : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
TAJUK Hayati Amalan Agama dan Keprcayaan Jiran
NILAI Menghormati
STANDARD 13. Bersikap menghayai amalan agama dan keprcayaan jiral.

KANDUNGAN
STANDARD 1.1, 1.2, 1.3, 1.5

PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Menyatakan cara bersikap menghayati amalan agama dan keprcayayn jiran


AKTIVITI 1. Bertanya kepada murid tentang sikap kepada jiran

2. Memerhatikan gambar dan membaca bahan untuk pemahaman lanjut.

3. Guru membimbing dan menjelaskan sikap bersederhanan.

4. Murid menyatakan cara bersikap sederhana kepada kelas.


EMK Menjana Idea
BBM Gambar dan petikan drp B.teks m/s.10,11,12

PENGUKUHAN Murid menjawab soalan menggunakan buku kerja.


REFLEKSI 1. ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pengayaan/pengukuhan.

2. ____/____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pemulihan.

3. Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _______________________________.

4. Aktiviti PdP dibawa ke ________.

RPH KSSR PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

KELAS : TARIKH : HARI : MASA : KEHADIRAN :

4 UPNM 15.01.2020 RABU 9.30 – 10.30 PAGI 1 ORANG


TOPIK Unit 2 : BAIK HATI
TAJUK SIKAP PRIHATIN AMALAN MULIA
NILAI Prihatin, Baik Hati
STANDARD 2.0 Prihatin Terhadap Keperluan Jiran

KANDUNGAN
STANDARD 2.2 Menjelaskan cara bersikap prihatin terhadap keperluan dan kebajikan jiran.

PEMBELAJARAN 2.3 Menghuraikan kepentingan bersikap prihatin terhadap keperluan jiran dan kebajukan

jiran.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

2. Menyatakan cara bersikap prihatin terhadap keperluan dan kebajikan jiran.


AKTIVITI 5. Bertanya kepada murid tentang sikap kepada jiran

6. Memerhatikan gambar dan membaca bahan untuk pemahaman lanjut.

7. Guru membimbing dan menjelaskan sikap bersederhanan.

8. Murid menyatakan cara bersikap sederhana kepada kelas.


EMK Menjana Idea
BBM Gambar dan petikan drp B.teks m/s.10,11,12

PENGUKUHAN Murid menjawab soalan menggunakan buku kerja.


REFLEKSI 5. ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pengayaan/pengukuhan.

6. ____/____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pemulihan.

7. Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _______________________________.

8. Aktiviti PdP dibawa ke ________.

MINGGU 2 HARI :RABU TARIKH : 15 /1/2020


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4
KELAS 4 UKM 11.20 – 12.20
TAJUK Senja Nan Indah
STANDARD PEMBELAJARAN
1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran Seni Visual- - -
1.1.1(i) 2.1.1(i)
2.1.1(ii)
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti dan membanding beza empat bahasa seni visual yang ada pada
karya dalam Bidang Menggambar catan
2. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya catan dalam Bidang Menggambar
melalui penerokaan:
(i) tiga media dan teknik basah atas basah.
(ii) satu proses pengkaryaan.
AKTIVITI PdP 1. Guru menerangkan mengenai pengenalan seni visual dan persembahan pada
minggu ke 20.
2. Guru menerangkan mengenai teknik catan.
3. Guru memaparkan contoh karya atau lukisan atau gambar yang menunjukkan
bahasa seni visual.
4. Guru memperkenalkan dan menerangkan bahasa seni visual seperti warna, ruang,
kesatuan, harmoni kepada murid.
5. Murid membanding beza warna dan ruang yang dihasilkan pada karya
6. Murid dibimbing untuk meneroka pelbagai jenis berus dengan kuantiti air yang
berbeza-beza dalam penghasilan catan teknik basah atas basah seperti di muka
surat enam.
7. Murid diberi penerangan bahasa seni visual menggunakan peta pemikiran secara
berkumpulan.
8. Murid menterjemahkan bahas seni melalui lakaran secara berkumpulan.
9. Murid merumuskan isi pelajaran tentang teknik catan dengan bimbingan guru.
KRITERIA 1. Murid dapat mengenal pasti dan membanding beza __ daripada empat bahasa seni
KEJAYAAN visual yang ada pada karya dalam Bidang Menggambar catan
2. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya catan dalam Bidang Menggambar
melalui penerokaan:
(i) __ daripada tiga media dan teknik basah atas basah.
(ii) __ daripada satu proses pengkaryaan.

ABM/BBM 1. Contoh lukisan, contoh gambar.


2. Media : kertas cat air, berus cat air, kapas, kain dan span

BUKU Buku Teks MS 6-7 KBAT Mengaplikasi


EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
PAK-21 Think – Pair – Share (Fikir-Pasang – Kongsi)
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

KELAS : TARIKH : HARI : MASA : KEHADIRAN :

4 UPNM 16.01.2020 KHAMIS 8.30-9.30 PAGI 1 ORANG


TOPIK Unit 2 : BAIK HATI
TAJUK SIKAP PRIHATIN AMALAN MULIA
NILAI Prihatin, Baik Hati
STANDARD 2.0 Prihatin Terhadap Keperluan Jiran

KANDUNGAN
STANDARD 2.2 Menjelaskan cara bersikap prihatin terhadap keperluan dan kebajikan jiran.

PEMBELAJARAN 2.3 Menghuraikan kepentingan bersikap prihatin terhadap keperluan jiran dan kebajukan

jiran.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

3. Menyatakan cara bersikap prihatin terhadap keperluan dan kebajikan jiran.


AKTIVITI 9. Bertanya kepada murid tentang sikap kepada jiran

10. Memerhatikan gambar dan membaca bahan untuk pemahaman lanjut.


11. Guru membimbing dan menjelaskan sikap bersederhanan.

12. Murid menyatakan cara bersikap sederhana kepada kelas.


EMK Menjana Idea
BBM Gambar dan petikan drp B.teks m/s.10,11,12

PENGUKUHAN Murid menjawab soalan menggunakan buku kerja.


REFLEKSI 9. ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pengayaan/pengukuhan.

10. ____/____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan

pemulihan.

11. Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _______________________________.

12. Aktiviti PdP dibawa ke ________.


TARIKH / KELAS / MASA 16.1.2020/ 2 UNIZAR / 10.50 – 11.50
BIDANG / TAJUK Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
1.4 Nilai Tempat dan Niai Digit.
STANDARD KANDUNGAN
STANDARD 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.

Cerakin nombor (Muka surat 16 – 17)J1

1. Guru membimbing murid mencerakinkan nombor dengan mengasingkan nombor mengikut nilai
tempat atau nilai digitnya.
2. Murid melakukan aktiviti permainan menggunakan kad nombor dan kad cerakin untuk mengukuhkan
AKTIVITI kefahaman.
3. Guru menegaskan cara menulis nilai tempat dan nilai digit dengan betul.
4. Nilai digit 0 boleh tidak ditulis apabila mencrakinkan nombor kepada nilai digit.
5. Murid menentukan nilai tempat dan nilai digit secara lisan yang diberikan guru. (PBD)
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

a mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2
TARIKH / KELAS / MASA 17.01.2020 / 2 UNZAR / 7.30 – 8.30 PAGI
BIDANG Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kenali Nombor.
1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000:
STANDARD
iii) Membandingkan nilai dua nombor.
PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membandingkan nilai dua nombor.
Banding Nombor (Muka surat 18 – 21)J1
1. Murid melakukan aktiviti membanding dua nombor menggunakan perwakilan seperti pembilang atau
objek lain yang sesuai.
2. Guru menegaskan kepada murid supaya membandingkan nombor bermula daripada nilai tempat
terbesar.
AKTIVITI 3. Guru menegaskan bilangan yang lebih banyak mewakili nilai yang lebih besar.
4. Murid pelbagaikan nombor untuk aktiviti membanding nombor bagi mengukuhkan kefahaman.
5. Kuiz secara kumpulan menggunakan perkataan lebih besar, lebih kecil, lebih daripada dan kurang
daripada apabila membanding nilai nombor.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

a membandingkan nilai dua nombor.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2
TARIKH / KELAS / MASA 17.01.2020 / 2 UNITAR/ 8.30 – 9.30 PAGI
BIDANG Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kenali Nombor.
1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000:
STANDARD
iii) Membandingkan nilai dua nombor.
PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membandingkan nilai dua nombor.
Banding Nombor (Muka surat 18 – 21)J1
1. Murid melakukan aktiviti membanding dua nombor menggunakan perwakilan seperti pembilang atau
objek lain yang sesuai.
2. Guru menegaskan kepada murid supaya membandingkan nombor bermula daripada nilai tempat
terbesar.
AKTIVITI 3. Guru menegaskan bilangan yang lebih banyak mewakili nilai yang lebih besar.
4. Murid pelbagaikan nombor untuk aktiviti membanding nombor bagi mengukuhkan kefahaman.
5. Kuiz secara kumpulan menggunakan perkataan lebih besar, lebih kecil, lebih daripada dan kurang
daripada apabila membanding nilai nombor.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

a membandingkan nilai dua nombor.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

SAINS
3 Jumaat 3 11.20 -11.50 AM
3 UMK

TEMA: INKUARI DALAM SAINS UNIT: 1.0 KEMAHIRAN SAINTIFIK

TAJUK: Kemahiran Proses Sains


STANDARD
1.1 Kemahiran proses sains.
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.2 Mengelas
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Mengelaskan setem mengikut ciri-ciri tertentu.
KRITERIA
Murid berjaya mengelaskan setem mengikut bentuk tertentu.
KEJAYAAN
1. Murid memerhatikan gambar halaman 4.
2. Murid menceritakan bentuk-bentuk setem yang dilihat dalam gambar. (PAK21)
3. Murid diterangkan maksud pengelasan melalui contoh-contoh yang ditunjukkan oleh guru.

AKTIVITI PDPC 4. Murid diberikan beberapa keping wang kertas mainan mengikut kumpulan.
5. Murid mengelaskan wang kertas mengikut warna. (KBAT)
6. Murid membuat buku aktiviti halaman 3.

7. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini. (PAK21)


Brainstorming (Sumbangsaran)
AKTIVITI PAK-21
Table Talkers (Perbincangan di meja)
Memerhati Mengelas /
KEMAHIRAN
Mengukur dan menggunakan nombor Membuat inferens
PROSES SAINS
Meramal Berkomunikasi /
Menggunakan peralatan dan bahan Membersihkan peralatan sains dengan
sains dengan betul cara yang betul
KEMAHIRAN Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan spesimen dengan betul
MANIPULATIF dengan betul dan selamat dan cermat
Melakar spesimen, peralatan dan bahan
Tidak berkenaan /
sains dengan betul
BAHAN BANTU
Buku teks halaman 4-5, buku aktiviti halaman 3, wang kertas mainan.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Menganalisis Pendidikan Kewangan Kejujuran

TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.


Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

11.50 AM – SAINS
4 Isnin 3
12.50 PM 3 UMK

TEMA: INKUARI DALAM SAINS UNIT: 1.0 KEMAHIRAN SAINTIFIK

TAJUK: Kemahiran Proses Sains


STANDARD
1.1 Kemahiran proses sains.
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.2 Mengelas
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Mengelaskan setem mengikut ciri-ciri tertentu.
KRITERIA
Murid berjaya mengelaskan setem mengikut bentuk tertentu.
KEJAYAAN
6. Murid memerhatikan gambar halaman 4.
7. Murid menceritakan bentuk-bentuk setem yang dilihat dalam gambar. (PAK21)
8. Murid diterangkan maksud pengelasan melalui contoh-contoh yang ditunjukkan oleh guru.

AKTIVITI PDPC 9. Murid diberikan beberapa keping wang kertas mainan mengikut kumpulan.
10. Murid mengelaskan wang kertas mengikut warna. (KBAT)
6. Murid membuat buku aktiviti halaman 3.

7. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini. (PAK21)


Brainstorming (Sumbangsaran)
AKTIVITI PAK-21
Table Talkers (Perbincangan di meja)
Memerhati Mengelas /
KEMAHIRAN
Mengukur dan menggunakan nombor Membuat inferens
PROSES SAINS
Meramal Berkomunikasi /
Menggunakan peralatan dan bahan Membersihkan peralatan sains dengan
sains dengan betul cara yang betul
KEMAHIRAN Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan spesimen dengan betul
MANIPULATIF dengan betul dan selamat dan cermat
Melakar spesimen, peralatan dan bahan
Tidak berkenaan /
sains dengan betul
BAHAN BANTU
Buku teks halaman 4-5, buku aktiviti halaman 3, wang kertas mainan.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Menganalisis Pendidikan Kewangan Kejujuran

TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.


Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2


TARIKH / KELAS / MASA 20.01.2020 / 2 UNITAR/ 10.50 – 11.20 PAGI
BIDANG Nombor dan Operasi / Nombor hingga 1000
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kenali Nombor.
1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000:
STANDARD
iii) Membandingkan nilai dua nombor.
PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membandingkan nilai dua nombor.
Banding Nombor (Muka surat 18 – 21)J1
1. Murid melakukan aktiviti membanding dua nombor menggunakan perwakilan seperti pembilang atau
objek lain yang sesuai.
2. Guru menegaskan kepada murid supaya membandingkan nombor bermula daripada nilai tempat
terbesar.
AKTIVITI 3. Guru menegaskan bilangan yang lebih banyak mewakili nilai yang lebih besar.
4. Murid pelbagaikan nombor untuk aktiviti membanding nombor bagi mengukuhkan kefahaman.
5. Kuiz secara kumpulan menggunakan perkataan lebih besar, lebih kecil, lebih daripada dan kurang
daripada apabila membanding nilai nombor.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

a membandingkan nilai dua nombor.

ELEMEN Sains dan Teknologi


Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
Spesimen KURIKULUM Patriotisme
Point Gambar (EMK) Nilai Murni
Carta TMK
/ Lain-lain Keusahawanan

tahan Berprinsip STRATEGI Round table Pembentangan


Bermaklumat PDPC ABAD Think, Main Peranan
unikasi KE-21 pair,share
Penyayang / Hot seat Gallery walk
Patriotik Permainan Peta i-think
kan 3 stray 1 Deklamasi sajak
ingin Lain-lain stay / nyanyian

mbaran Kerja / Pemerhatian / Lisan


asan Hasil Kerja Kuiz
Projek Lain-lain

murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
ak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana __________________________________________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH / KELAS/ MASA 20.01.2020 / 1 UNISEL /9.00 – 10.00
BIDANG Nombor dan Operasi / Nombor hingga 100
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kuantiti secara intuitif.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
Banyak Dan Sedikit (Buku teks – Muka surat 1)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyatakan kuantiti melalui perbandingan.
AKTIVITI
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 1-2)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

KRITERIA murid akan dapat menyatakan kuantiti melalui perbandingan


KEJAYAAN
BAHAN BANTU ELEMEN Sains dan Teknologi
BELAJAR / Buku Teks Radas MERENTAS / Pendidikan Alam Sekitar
(BBB) Modul Spesimen KURIKULU Patriotisme
Power Point Gambar M (EMK) Nilai Murni
Internet Carta TMK
Model / Lain-lain Keusahawanan

KEMAHIRAN Berdaya tahan Berprinsip STRATEGI Round Pembentangan


ABAD KE-21 / Mahir Bermaklumat PDPC ABAD table
berkomunikasi KE-21 Think, Main Peranan
Pemikir Penyayang pair,share
Kerja Patriotik / Hot seat Gallery walk
Berpasukan Permainan Peta i-think
Bersifat ingin Lain-lain 3 stray 1 Deklamasi sajak
tahu stay / nyanyian
PENILAIAN Lembaran Kerja / Pemerhatian / Lisan
PENGAJARAN & Tugasan Hasil Kerja Kuiz
PEMBELAJARA Drama Projek Lain-lain
N
REFLEKSI ____/_____ murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.
____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana ___________________

Potrebbero piacerti anche