Sei sulla pagina 1di 148

651

P651D01

!GENTITLE-

13 m in 6500 m in 5000 10 m in 3000 m in 3000


Note 1:
crane for erection w ork m in 12 tn
crane for m aintenance
Crane size needed for norm alm aintenance work (filter plate rem ovaletc) = 2 tn.
m in 2 tn
5
Crane size needed for disassem bly of heavy parts = 12 tn.
2
Crane size needed for first installation depends on the selected transportation package size.To be checked with Larox representative.
14
4
3
16
7
8
6
17 9 1

CONTROL PANEL
POWER UNIT
1 100 kg 11 250 kg 20

AI
M
S 7 0

N SWI
TCH
EM
S 7 1
0

ERGENCYSTOP
S 7 1 0 / H 7

ST
ART / RU
N
1 0 S 7 0 8 / H 7 0

STO
P / STOP
PED
8 7 3 3 / H 7 3 3
S

ACKN
L / ALAR
M
S 7 1 3 / H 1
7 3

1
0 S 7 1 3

TEST AC
TI
VATE

Required floor area for


m aintenance. In case
there is a need for
sm aller area, please
contact to LARO X-
representative

Empresa Minera Mantos Blancos S.A.


W eight of the filter unit: 52 500 kg, Initial supply
(for PF 60/ 60 (M ax size) w eight is 60 000 kg)

ITEM Nos.REFER TO THE TECHNICAL DESCRIPTION No.TEC651

Date App'd Description


ALUSTAVA / PRELIM INARY HYVÄKSYTTÄVÄKSI / For APPRO VAL VAH VISTETTU / CERTIFIED X
Date: Signature:
Required m inim um floor area Custom er: Em presa M inera M antos Blancos S.A. Ref N:o. P.O No. A17000
7600 x 14000
Larox ref. N:o. 10082 Larox w ork N:o. BU10056 Serial N:o. 651
11.08.00 MV
PF 36/60 A1 60
1:50 A2
DIM ENSIO NAL DRAW ING
!GENTITLE-LL
CHAM BER THICKNESS 60 P651D01 A !GENTITLE-

Ref. - Página 1
MAIN ASSEMBLY
Item Part No. Description Qty
P316803/MODOPEX.A SENSOR 1
1 P19159.A LOW. PRESS.PLATE 1
2 P210704-30_36.B COLUMNS 1
3 P29719.9 QUICK-ACTION CYL. 4
4 P18083.E TOP PRESS, PLATE 1
5 P18253.D UPPER FRAME 1
6 P19970/1.A CONV.UNIT/CAKE CH. 1
7 P19530/M651.A PLATE PACK 1
8 P211600.A ROLLERS 1
9 P19968/M651.A PROCESS PIPELINES 1
10 P100100/1.A GUIDE, PLATE PACK GUIDES 1
11 P19181/M651.A HYDRAULIC UNIT 1
P651D07.B HYDRAULIC DIAGRAM 1
13 P19998U/1.A PINCH VALVES 1
14 P314216-36.B CLOTH 1
15 P414956/M651.A SERVICE TOOLS 1
16 P19502.A HYDR, PIPELINES 1
17 P19257.B S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
18 P210061/M651.A PACKAGE CARRIAGE EQUIPM. 1
20 L02395.A ELECTRIFICATION PF 30/60 A1 60, #651 1

Reference:- Page:1
651
316803

!GENTITLE-

° 40
n.

3 1 2 drillhole 20 21 22
8 7 6 øporataan reikä X1:5
Y1:5 17 7 8 19 24 34

4 18 25
5
33
11 10 ø
Replace dwg.316550,A
12 28
9 23 26 27
Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

31 21 8 Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B

29
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C

22 Nim itys M assa

YLÄRUNKO
15 14 13 16 32
Päiv. Nim i Suhde

30
Piirt.
Tark.
22.05.2001 AR
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
ANTURI 316803 A !GENTITLE-

Ref. P316803-MODOPEX-A Página 2


SENSOR SAUMAN PAIKOITUS
Item Part No. Description Qty
1 P316552.A BRACKET UPPER BODY,COMPLETE 1
2 56753.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN914 M8*10 2
3 P212119.A SHAFT UPPER BODY,COMPLETE 1
4 5576.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-320 5
5 5433.9 COVERING PLATE EO-DP-A3 5
6 52640.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*90 2
7 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 10
8 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 20
9 P316553.A PLATE UPPER BODY,COMPLETE 1
10 1560.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*30 2
11 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 2
12 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 4
13 3448.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 5*25 4
14 2552.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 5 4
15 1626.9 WASHER 316 SFS2042 M 5 8
16 L01224.A SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 4*12 4
17 1553.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*60 8
18 56421.9 PROTECTION HOSE EW-PP 16B 3
19 L03143.A BEARING SKF SY 20 TF 2
20 51304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*50 4
21 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 7
22 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 12
23 L02169.A SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*70 1
24 P416930.A SLEEVE UPPER BODY,COMPLETE 1
25 1547.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN916 M 6*6 2
26 3289.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*12 4
27 P416929.A PLATE UPPER BODY,COMPLETE 1
28 P416926.A PLATE UPPER BODY,COMPLETE 3
29 54514.9 INDUCTIVE SWITCH IFM ID5005/IDE3060-FPKG PNP 1
30 L00113.B DETECTOR, IMPULSE STEGMAN DG60LES 01 5,6 4M ELECTRIFICATION 1
31 L01338.A SENSOR MITTAPYÖRÄ 500 MM 9101.500/10 1
32 1625.9 WASHER 316 SFS2042 M 4 4
33 L03152.A SENSOR FSG PK-1025 D-MU/I 4-WIRE, 4-20MA ANGLE TRANSDUCER 0-40°, 24VDC 1
34 P316801.A SENSOR SÄHKÖISTYS LIITTIMET JA KAAPELIT 1

Reference:P316803-MODOPEX-A Page:2
651
316801

!GENTITLE-

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
kotelo anturien kaapeleiden jatkam iseen Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

LIITTIM ET JA KAAPELIT Päiv. Nim i Suhde

SÄHKÖIS TYS
Piirt.
Tark.
22.05.2001 AR
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
ANTURI 316801 A !GENTITLE-

Ref. P316801-A Página 3


SENSOR SÄHKÖISTYS LIITTIMET JA KAAPELIT
Item Part No. Description Qty
1 56270.9 CABLE JAMAK 2X(2+1)X0.5 30
51278.9 TERMINAL BLOCK WEIDMUELLER WDU 4 10201.0 8
51288.9 GROUND TERMINAL WEIDMUELLER WPE 4 10101.0 2
56448.9 CABLE WITH PLUG E10663 1
L02820.A CABLE CLAMP HUMMEL HSK-K M16X1,5 (4-8) 1209160050 2
L02822.A CABLE CLAMP HUMMEL HSK-K M20X1,5 (6-12) 1209200050 2
L03225.A TERMINAL BOX RITTAL 1521.010 (150X150X80 AISI 304) 1

Reference:P316801-A Page:3
651
19159D2

11
10

15
11
14

11 14 13

19159

Ref. P19159-A Página 4


LOW. PRESS.PLATE
Item Part No. Description Qty
1 P19158.B WELDING ASSY LOW. PRESS.PLATE 1
5 P18277-5.9 PIPE LOW. PRESS.PLATE 2
6 P313885.9 PRODECT. PIPE LOW. PRESS.PLATE 1
7 P313879.9 PRODECT. PIPE LOW. PRESS.PLATE 1
8 P313409.A PRODECT. PIPE LOWER PART 1
9 52723.9 PIPE END D36 11310 37-2 4
10 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 4
11 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 10
13 9884.9 PIPE CLAMP 2136-040 GF 4
14 1560.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*30 6
15 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 2

Reference:P19159-A Page:4
651
210704

!GENTITLE-

COLUMNS PILAREISSA
2 AND 4 2 JA 4
suodatin rakenne
X
14 13 filter structure
X1:5
PF 30...36 P210704-30,36
PF 42...60 P210704
12

COLUMN 2 PF 30...36
8 7 A- A
COLUMNS 2 AND 4 PF 42...60
C (1:10)
18
COLUMNS 2 AND 4 PF 30...36 6
A
5

10 9

A
1 2 15 16 11
17

26.10.1999 JUV LISÄTTY OSA 18 C

28.05.1999 HM 1 kplosaa 12 lisätty PF 30-36:een B

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
7500 kg
PEX Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 8.3.-99 HM
1:20
4 3
Tark. 26.10.1999 JUV
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PILARIT 210704 C !GENTITLE-

Ref. P210704-30-36-B Página 5


COLUMNS
Item Part No. Description Qty
1 P210697.A COLUMN COLUMNS 1
2 P210698.A COLUMN COLUMNS 1
3 P210699.A COLUMN COLUMNS 1
4 P210700.A COLUMN COLUMNS 1
5 P414803.9 PROTECTING COVER 4
6 53106.9 O-RING 8*270 4
7 2641.9 WASHER FEZN SFS2042 M 36 16
8 53103.9 SCREW, HEX FEZN SFS2063 M 36*140 16
9 53105.9 WASHER 316 SFS2042 M 30 4
10 53104.9 SCREW, HEX 316 SFS2063 M 30*70 4
11 4477.9 O-RING 8*380 4
12 P313864.A PLATE COLUMN COLUMNS 5
13 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 10
14 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 10
15 P314284.A PLATE, FIXING COLUMNS 4
16 56257.9 WASHER FE/ZN NORDLOCK M 36 24
17 L00438.A SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 36*200 24
18 L01277.A PLUG, PLASTIC KIERRETULPPA UNF 7/8 GU515 8

Reference:P210704-30-36-B Page:5
651
29718D2

Direction A 6 12 19
Suunta A 29
8
28
1
2
2 32
14
7
31
30 A
36 20
31
37 3
27
26
5
25
24
9 34

23

22 33

16
15
13
11
22

35
23
24

10

25

25

35

17 4 38 18 26
1 27

29718

Ref. P29718-9 Página 6


QUICK-ACTION CYL.
Item Part No. Description Qty
1 56683.9 BODY HYDORING 2-20078 1
2 56695.9 PISTON ROD HYDORING 2-20076 1
3 56696.9 PISTON ROD HYDORING 2-20077 1
4 56672.9 FLANGE HYDORING 3-20059 1
5 56673.9 END HYDORING 2-20070 1
6 56674.9 PISTON LOCKING RING HYDORIN 2-19853 1
7 56675.9 LOCK RING HYDORING 3-19852 1
8 56676.9 PISTON HYDORING 2-19851 1
9 56677.9 SEAL HOUSING HYDORING 2-20060 1
10 56678.9 SEAL HOUSING HYDORING 2-20062 1
11 56679.9 PLATE, FIT HYDORING 4-20061 1
13 56681.9 NUT HYDORING 3-20066 1
14 56697.9 PISTON ROD HYDORING 3-20079 2
15 56665.9 SAFETY PLATE MB 38 1
16 53732.9 NUT, SHAFT KM 36 1
17 56650.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M24*100 7
18 54661.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M16*55 36
19 56651.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M16*40 12
20 56652.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M12*100 12.9 6
22 56653.9 WIPER AM-140*155*12 PUR 2
23 53730.9 SEAL B3-140/160*14.5 2
24 53729.9 SEAL PO-55-170-1400 2
25 56654.9 GUIDE RWR/S 140*146*35 3
26 53727.9 SUPPORT RING TR 245/255*1.7 2
27 56655.9 O-RING 244.5*5.7 2
28 56656.9 GUIDE PWR/S 250*244*19.5 1
29 56657.9 SEAL OK-250*229*8 1
30 56658.9 O-RING 129.3*5.7 1
31 56659.9 SUPPORT RING TR 130/140*1.7 2
32 56660.9 O-RING 24.2*3 4
33 56661.9 O-RING 89.2*5.7 1
34 56662.9 SUPPORT RING TR 90/100*1.7 1
35 56663.9 GUIDE PO-55-25250-1450 2
36 56664.9 SEAL USIT U10.7*16*1.5 1
37 2458.9 SCREW, HEX SOCKET FEZN SFS2219 M 10*16 1
38 P29887.9 BELLOWS QUICK-ACTION CYL. 1

Reference:P29718-9 Page:6
651
29719D2

!GENTIT

38 22 23 24 26 27 25 28 29 31 30 31 12 27 26 35 32 25 24 23 35 22 33 34 2-20075
313

313
A

-0.043
138 -0.143
-0.036
115 -0.123

138
ø280 ø250

ø140
ø186 ø140
B

ø186
36 67.5
200

17

ø240
239

70...80 15.3 18
21.6 45 Lmin = 971 130 130 76.5 81.9

185.4

Lmin = 2351 Lmax = 3021 Lmin = 460 Lmax = 1130

3481

17 4 9 18 8 7 19 6 1 2 3 10 18 11 14 13 15 16 5 20
600 Nm 200 Nm 200 Nm 200 Nm 70 Nm

Suunta A Suunta B
R 1 1/4"

- MAX. KÄYTTÖPAINE 200 BAR ( AUKKO 1 )


1 27 - MAX. KÄYTTÖPAINE 250 BAR
- TESTIPAINE 315 BAR
( AUKKO 2 )
( AUKOT 1 JA 2 )

2 27
14.12.1999
SL SIIRRETTY MST:LLE B

R 1 1/4" 29.10.1999
AM Vakionimetty A

Päiväys Muuttaja Muutos Kpl Merkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuaminen SFS-EN 22768-1-m Hits.rakenteet SFS-EN ISO 13920-B

36 Polttoleikkaus SFS-EN ISO 9013-A


Nimitys
Hitsiluokka SFS-EN 25817 C
Massa
700
37 TIIVISTESARJA SISÄLTÄÄ POS. 22 ... 35 ( TUKISET 2131 ) PEX PÄÄKOKOONPANO Päiv. Nimi Suhde
Piirt. 08.08.1997
VS
Tark. 14.12.1999
EKo
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PIKAL.SYLINTERI 29719 B !GENTIT

Ref. P29719-9 Página 7


QUICK-ACTION CYL.
Item Part No. Description Qty
1 56683.9 BODY HYDORING 2-20078 1
2 56695.9 PISTON ROD HYDORING 2-20076 1
3 56696.9 PISTON ROD HYDORING 2-20077 1
4 56672.9 FLANGE HYDORING 3-20059 1
5 56673.9 END HYDORING 2-20070 1
6 56674.9 PISTON LOCKING RING HYDORIN 2-19853 1
7 56675.9 LOCK RING HYDORING 3-19852 1
8 56676.9 PISTON HYDORING 2-19851 1
9 56677.9 SEAL HOUSING HYDORING 2-20060 1
10 56678.9 SEAL HOUSING HYDORING 2-20062 1
11 56679.9 PLATE, FIT HYDORING 4-20061 1
12 56698.9 DELIMITER HYDORING 3-20080 1
13 56681.9 NUT HYDORING 3-20066 1
14 56697.9 PISTON ROD HYDORING 3-20079 2
15 56665.9 SAFETY PLATE MB 38 1
16 53732.9 NUT, SHAFT KM 36 1
17 56650.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M24*100 7
18 54661.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M16*55 36
19 56651.9 SCREW, HEX SOCKET FE12.9 SFS2219 M16*40 12
20 56652.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M12*100 12.9 6
22 56653.9 WIPER AM-140*155*12 PUR 2
23 53730.9 SEAL B3-140/160*14.5 2
24 53729.9 SEAL PO-55-170-1400 2
25 56654.9 GUIDE RWR/S 140*146*35 3
26 53727.9 SUPPORT RING TR 245/255*1.7 2
27 56655.9 O-RING 244.5*5.7 2
28 56656.9 GUIDE PWR/S 250*244*19.5 1
29 56657.9 SEAL OK-250*229*8 1
30 56658.9 O-RING 129.3*5.7 1
31 56659.9 SUPPORT RING TR 130/140*1.7 2
32 56660.9 O-RING 24.2*3 4
33 56661.9 O-RING 89.2*5.7 1
34 56662.9 SUPPORT RING TR 90/100*1.7 1
35 56663.9 GUIDE PO-55-25250-1450 2
36 56664.9 SEAL USIT U10.7*16*1.5 1
37 2458.9 SCREW, HEX SOCKET FEZN SFS2219 M 10*16 1
38 P29887.9 BELLOWS QUICK-ACTION CYL. 1

Reference:P29719-9 Page:7
651
29887D2

2 1 3

3 1 2

29887

Ref. P29887-9 Página 8


BELLOWS QUICK-ACTION CYL.
Item Part No. Description Qty
1 P312923.9 BELLOWS QUICK-ACTION CYL. 2
2 56583.9 TIGHTENING, HOSE 316 D138 2
3 56582.9 TIGHTENING, HOSE 316 D186 2

Reference:P29887-9 Page:8
651
18083D2

17 10 2424 2626 22 23 21
21
77 19 44 33 88

2020
18
11 22

99

99
66

13
55 15
12
16

14
16

25

11

18083

Ref. P18083-E Página 9


TOP PRESS, PLATE
Item Part No. Description Qty
1 P18060.E TOP PRESS, PLATE 1
2 P312110.9 LOCKING PIN TOP PRESS. PLATE 4
3 P312111.9 LUG TOP PRESS. PLATE 4
4 P49247.C PIN TOP PRESS. PLATE 4
5 P29469.A BRACKET,LIMIT SWIT TOP PRESS. PLATE 4
6 P49249.E PROTECTING COVER TOP PRESS. PLATE 4
7 P18093.B HYDRAULICS TOP PRESS. PLATE 1
8 P414128.9 BAR, GUIDE TOP PRESS. PLATE 4
9 P312109.9 BAR, GUIDE TOP PRESS. PLATE 8
10 1574.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*35 8
11 1555.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*16 12
12 3285.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 16*90 12
13 1598.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 24*50 8
14 2561.9 NUT, NYLOC 316 DIN985 M 16 12
15 56260.9 WASHER 316 NORDLOCK M 24 8
16 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 12
17 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 8
18 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 12
19 2785.9 RING, RETAINING UP DIN471 A 35*1.5 8
20 54806.9 STICKER PLASTIC D=90 MM 4
21 P314740.A PLATE 4
22 56590.9 SCREW, HEX SOCKET FEZN SFS2219 M36*200 24
23 2641.9 WASHER FEZN SFS2042 M 36 24
24 P414812.9 ADJUSTING PIECE TOP PRESS. PLATE 8
25 P18863.9 LIMIT SWITCH, ASSY TOP PRESS. PLATE 1
26 P415735.A PLATE, INSTALLATION 40

Reference:P18083-E Page:9
651
18093D2

18 19
6 10 9 5 2 11 14 15 7 12

17

16

18093

Ref. P18093-B Página 10


HYDRAULICS TOP PRESS. PLATE
Item Part No. Description Qty
1 P311486.A LOCKING CYLINDER CYLINDERS 2
2 P312878.9 BRACKET FASTENER HYDR, PIPELINES TOP PRESS. PLATE 1
3 P414801-3600.9 HOSE, HYDRAULIC HYDR. P. LOCK. PINS 1
4 P414801-3200.9 HOSE, HYDRAULIC HYDR. P. LOCK. PINS 1
5 P414801-1800.9 HOSE, HYDRAULIC HYDR. P. LOCK. PINS 1
6 P414801-2200.9 HOSE, HYDRAULIC HYDR. P. LOCK. PINS 1
7 P38740.E MANIFOLD HYDR, PIPELINES 1
9 52004.9 CONN.MALE, ELBOW C40XS 18-3/4 4
10 50753.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 20-16 4
11 9971.9 CONNECTOR MALE F40XS 16-3/8 6
12 1564.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*25 4
14 4352.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 5*50 2
15 2552.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 5 2
16 52447.9 FASTENER, PIPE RBP-320 4
17 52448.9 COVERING PLATE EO-DP-B3 8
18 2296.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*50 4
19 4231.9 NUT, NYLOC 316 DIN985 M 8 4

Reference:P18093-B Page:10
651
311486

!GENTITLE-

Lm in=705 Lm ax=1105

26 27 18 19 20 21 8 7 9 23 24 2 1 5 11 12 3 22 4 3 10 6 27 26
ø36

ø63

ø35 ø35

Loctite 270

25 13
14
15
17 14
14 16
MV 2505 PP 63/36-400-a+b-14608
15
14 12.05.98 PaE Vakionim etty a

16
Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

Rasvanipat M 8*1 lisätty vakiosylinteriin PPF YLÄPAIN ELEVY Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 28.4.92
Tark. 12.5.98
VS
PaE
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
SYLIN TERI. HYDRAULI 311486 a !GENTITLE-

Ref. P311486-A Página 11


LOCKING CYLINDER CYLINDERS
Item Part No. Description Qty
1 54632.9 CYLINDER BARREL HYDORING 3-2536 1
2 54633.9 PISTON ROD HYDORING 3-2538 1
3 54634.9 PISTON HYDORING 4-2544 2
4 54635.9 SLIDE RING HYDORING 4-2545 1
5 54636.9 SLEEVE, DAMPING HYDORING 4-2546 1
6 54637.9 NUT, DAMPING HYDORING 4-2543 1
7 54638.9 BEARING, ROD HYDORING 4-2547 1
8 54639.9 SLEEVE, SEALING HYDORING 4-2549 1
9 54640.9 SLEEVE, MOUTH HYDORING 4-2540 1
10 54641.9 BOTTOM HYDORING 3-2537 1
11 54642.9 FLANGE, LIMITER HYDORING 3-7311 1
12 54643.9 SLEEVE, LIMITER HYDORING 3-7311 1
13 54644.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD FEZN DIN913 M6*25 1
14 53598.9 SEAL USIT 7.3*10.2*1 4
15 2538.9 NUT, HEX FEZN SFS2067 M 6 2
16 54645.9 NUT, CAP 316 DIN1587 M6 2
17 54646.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD FEZN DIN913 M6*20 1
18 L00038.A WIPER P6-36 MERKEL 1
19 L00039.A SUPPORT RING TR 78/73*1.3 1
20 L00042.A O-RING 3*69.5 1
21 L00043.A SEAL E1-36 1
22 L00044.A SEAL G18-63 2
23 L00039.A SUPPORT RING TR 78/73*1.3 1
24 L00046.A O-RING 3*57,2 1
25 L00048.A O-RING 3*29,2 1
26 54647.9 JOINT, BALL GE 35 ES 2
27 5639.9 NIPPLE, GREASE ZN M 8*1 2

Reference:P311486-A Page:11
651
18863D2

3 2 1

18863

Ref. P18863-9 Página 12


LIMIT SWITCH, ASSY TOP PRESS. PLATE
Item Part No. Description Qty
1 P210416.9 BRACKET FASTENER TOP PRESS. PLATE 2
2 2295.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*25 4
3 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 4

Reference:P18863-9 Page:12
651
18253D2

30 11 31 14 15 4 17 18 19 2

33

29

14 13 11 26 25 27

23 22 21

3
6

24

25

7 11

13

14

35 15
32

34
28

38 37 36 12 15 14 16 20 14 15 11 13 15 14 10 8
1 5

18253

Ref. P18253-D Página 13


UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 P18254.A WELDING ASSY UPPER FRAME 1
2 P18757.D CLOTH WIND. DEV. UPPER FRAME 1
3 P310885.A QAC-FIXING PARTS 4
4 P312875.9 BRACKET, EL, BOX CLOTH WIND, DEV. UPPER FRAME 1
5 P312934.9 BRACKET ENERGY CHAIN UPPER FRAME 1
6 P29907.9 GRID UPPER FRAME 1
7 56611.9 GRID FE 33*37/30*2 385*900 3
8 56612.9 GRID FE 33*37/30*2 920*900 2
9 P18253-9.9 PIPE UPPER FRAME 1
10 P18253-10.9 PIPE UPPER FRAME 1
11 9884.9 PIPE CLAMP 2136-040 GF 8
12 P18253-12.9 ENERGY CHAIN UPPER FRAME 1
13 1559.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*40 6
14 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 14
15 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 12
16 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 4
17 1564.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*25 2
18 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 2
19 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
20 2295.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*25 2
21 2319.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 24*80 8
22 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 8
23 1615.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 24 8
24 53394.9 SCREW, HEX FEZN SFS2064 M36*80 8
25 2641.9 WASHER FEZN SFS2042 M 36 16
26 55609.9 SCREW, HEX FEZN SFS2063 M 36*150 4
27 2548.9 NUT, HEX FEZN SFS2067 M 36 4
28 51366.9 LINK, INTERNAL END PFR222 1
30 P18253-30.9 PIPE UPPER FRAME 1
31 2296.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*50 2
32 52870.9 LINK, EXTERNAL END PFR222 1
33 L00633.A GRID FE 33*37/30*2 970*700 KUUMASINKITTY / HOT ZINC-COATING 1
34 P314662.A SUPPORT SLURRY PIPE UPPER FRAME 1
35 P415930.A SUPPORT, PIPE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 2
36 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 4
37 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
38 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 4

Reference:P18253-D Page:13
651
18757D2

12 9

15

20
3

14 9 13 2 11 22 21 18 17 16

18757

Ref. P18757-D Página 14


CLOTH WIND. DEV. UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 P210343.9 WELDING ASSY CLOTH WIND, DEV. UPPER FRAME 1
2 P210960.A CLOTH TRACK. DEV. UPPER FRAME 1
3 P210683.C WINDING ROLLER CONV.UNIT/CAKE CH. 1
4 P18767.A PROTECTING SHEET CLOTH WIND, DEV. UPPER FRAME 1
6 P210344.9 COVER CLOTH WIND, DEV. UPPER FRAME 1
9 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 10
11 1561.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*16 2
12 1571.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*20 4
13 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 6
14 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 6
15 P314680.A BRACKET,LIMIT SWIT CLOTH CONV, UNIT 1
16 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
17 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 2
18 1564.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*25 2
20 L01294.A SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 5*12 4
21 1631.9 WASHER 316 SFS2042 M 18 4
22 L01298.A NUT, FASTENING 316 M 18X1 IFM E10028, HAPONKESTÄVÄ 4

Reference:P18757-D Page:14
651
210960D2

7 21
6

17 9
16

22

3
15 14 13

18
24
2

25
12

26
11

15 14 13

8
1

30

30 8 10 19 20
23 5 210960

Ref. P210960-A Página 15


CLOTH TRACK. DEV. UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 P314642.A BODY CLOTH TRACK, DEV. UPPER FRAME 1
2 P314276.A PIN CLOTH TRACK, DEV. CLOTH TENS, DEV. 1
3 P415924.A FLAT CLOTH TRACK, DEV. UPPER FRAME 1
4 P414154.B SCREW CLOTH TRACK, DEV. 1
5 P314602.A PROTECTING COVER CLOTH TRACK, DEV. UPPER FRAME 1
6 P313723.9 BRACKET CLOTH TRACK, DEV. UPPER FRAME 1
7 P49315.B PIN CENT.ROLL.CONT.D. CLOTH CONV, UNIT 1
8 P415887.A SLEEVE CENT.ROLL.CONT.D. CLOTH CONV, UNIT 2
9 53379.9 GEAR, WORM JPM 17A D80 1.0 1
10 2562.9 NUT, NYLOC 316 DIN985 M 20 1
11 1643.9 WASHER 316 DIN127 M 20 1
12 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 1
13 2305.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*35 8
14 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
15 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 8
16 2650.9 WASHER 316 DIN127 M 8 4
17 2295.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*25 4
18 1606.9 SCREW, SLOT-HEAD 316 SFS2177 UK M 8*16 1
19 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 4
20 3289.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*12 4
21 2784.9 RING, RETAINING UP DIN471 A 30*1.5 2
22 P210347-22.0 KEY 1
23 2788.9 NIPPLE, GREASE ZN M 6*1 1
24 1342.9 NIPPLE, DOUBLE 1
25 1361.9 MUFFLE 1
26 L00488.A LUBRICATOR SKF SYSTEM 24 LAGD 125/WA2 1
30 P415888.A SLEEVE,SLIDE BEARING CENT.ROLL.CONT.D. CLOTH CONV, UNIT 2

Reference:P210960-A Page:15
651
210683

!GENTITLE-

ALEMPIKELAUSLAITE
LOWER CLOTH DRIVE
1970
DEVICE YLEMPI
UPPER
10 3 8 7 9
12 18
23 24
22 6

13 16 14 13 16 14 21 17 11

YLÄRUNKO JA K.KULJ.L./KAKKUKKOURUT
UPPER FRAME AND CLOTH DRIVE DEVICE/
CAKE CHUTES

02.12.1999 JKA GEOM. PÄIVITETTY,LISÄTTY POS. 23 JA 24 C

22.11.1999 ETTE1 LISÄTTY POS. 22 B

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX K.KULJ.L./K.KOUR. Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 25.02.1999 HM
Tark. 02.12.1999 JKA
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
KELAUSTELA 210683 C !GENTITLE-

Ref. P210683-C Página 16


WINDING ROLLER CONV.UNIT/CAKE CH.
Item Part No. Description Qty
2 P210970.A BRACKET FASTENER CLOTH CONV, UNIT 1
3 P412599.9 PLATE, SEALING MAIN DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT 2
6 P314268.A PLATE, COVER CONV.UNIT/CAKE CH. 1
7 P314702.A COUPLING, FLEXIBLE DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT 1
8 53362.9 BEARING, FLANGED UCF 217 1
9 P29711-9.0 KEY 1
10 53364.9 SEAL SKEGA GK 90 2
11 1575.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*40 4
12 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 4
13 3288.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*60 8
14 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 8
16 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 8
17 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 4
18 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 4
21 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 4
22 L01274.A BEARING, FLANGED CUCF 217CE 1
23 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 4
24 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 4

Reference:P210683-C Page:16
651
314702D2

Ref. P314702-A Página 17


COUPLING, FLEXIBLE DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT
Item Part No. Description Qty
1 P310303.A COUPLING HALF DRIVE ROLLER KANK. KULJ. LAITE 2
2 50026.9 SPACER RING SPIDEX 65/98SH 1
3 2507.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD FEZN DIN 914 M 10*10 2

Reference:P314702-A Page:17
651
19970D2

2 17 19

16

20

14

2
4

14
7
8
8
7
9

24

23
22

21

12 11 10 3 5 13 6 15 8 7 1

19970

Ref. P19970-1-A Página 18


CONV.UNIT/CAKE CH.
Item Part No. Description Qty
1 P211606/1.A CLOTH CONV. UNIT CONV.UNIT/CAKE CH. 1
2 P210828/1.A CAKE CHUTE, UPPER CONV.UNIT/CAKE CH. 2
3 P19967/1.A CAKE CHUTE CONV.UNIT/CAKE CH. 1
4 P314319/1.A LADDERS CAKE CHUTE 4
5 P19256-5.A THREADED ROD 4
6 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 16
7 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 40
8 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 40
9 1572.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*25 8
10 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 4
11 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
12 1585.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*50 4
13 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 16
14 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 24
15 1574.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*35 8
16 P314349/1.A LADDERS CAKE CHUTE 2
17 56542.9 GRID FE 33*37/30*2 790*968 MM 4
18 3804.9 TYPE SHIELD 50*100 1
19 P314377/1.A LADDERS CAKE CHUTE 1
20 P314378/1.A LADDERS CAKE CHUTE 1
21 P315707/1.A PLATE, CONTROL CONV.UNIT/CAKE CH. 1
22 P315708/1.A PLATE, CONTROL CONV.UNIT/CAKE CH. 1
23 P315739/1.A PLATE, CONTROL CONV.UNIT/CAKE CH. 1
24 P315740/1.A PLATE, CONTROL CONV.UNIT/CAKE CH. 1

Reference:P19970-1-A Page:18
651
211606D2

47
10 31 30 35 11 6 32 30 19 38
12 31 43

30
11
35
28

7 34

30 33 27

45 44 21

24 23 20

25 26 24

16

15

35 30

22

48
14
50
4
49
13 29 3 2
5
211606

Ref. P211606-1-A Página 19


CLOTH CONV. UNIT CONV.UNIT/CAKE CH.
Item Part No. Description Qty
1 P19952/1.A WELDING ASSY CLOTH CONV, UNIT CONV.UNIT/CAKE CH. 1
2 P29693/1.9 DOOR, RIGHT CLOTH CONV, UNIT 1
3 P29694/1.9 DOOR, LEFT CONV.UNIT/CAKE CH. 1
4 P29634.9 HATCH CLOTH CONV, UNIT 1
5 P211612.A MAINTENANCE PLATF. CLOTH CONV, UNIT CONV.UNIT/CAKE CH. 1
6 P29652/1.9 PLATE CLOTH CONV, UNIT 1
7 P29653/1.9 PLATE, COVER CLOTH CONV, UNIT 1
8 P210998.A MAIN DRIVE ROLLER ROLLERS 1
9 P210683.C WINDING ROLLER CONV.UNIT/CAKE CH. 1
10 P312406.9 FLAT 1
11 P312407.9 RUBBER PLATE CLOTH CONV, UNIT 2
12 P314681.A BRACKET,LIMIT SWIT CLOTH CONV, UNIT 1
13 P414705.9 COVER CLOTH CONV, UNIT 1
14 P414706.9 SEAL CLOTH CONV, UNIT 1
15 P414707.9 FLANGE CLOTH CONV, UNIT 1
16 P414708.9 SEAL CLOTH CONV, UNIT 1
19 P413866.D ADJUSTING LEVER ROLLER BRACKET LOW. PRESS.PLATE 4
20 P311072.C SCRAPER, ROLLER 2
21 P411939.C STOPPER, RUBBER FILTER PLATE PLATE PACK 4
22 3409.9 CAP 1
23 2306.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*55 2
24 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 6
25 1585.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*50 4
26 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 4
27 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 4
28 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 4
29 1572.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*25 4
30 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 28
31 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 11
32 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 7
33 1561.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*16 6
34 54867.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 12*40 4
35 1564.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*25 9
43 P312676.9 BRACKET, EL, BOX CLOTH CONV, UNIT 1
44 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 2
45 1592.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*50 2
46 P211606-46.A SEALING BAND 1
47 L01294.A SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 5*12 4
48 P416475.A RUBBER PLATE CLOTH CONV, UNIT 2
49 3289.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*12 4
50 53064.9 WASHER 316 DIN9021 M 6 4

Reference:P211606-1-A Page:19
651
29693D2

11 7 8

9
10

12

6 5

3
3

4
2

29693

Ref. P29693-1-9 Página 20


DOOR, RIGHT CLOTH CONV, UNIT
Item Part No. Description Qty
1 P29691/1.9 DOOR, RIGHT CLOTH CONV, UNIT 1
2 P312417.9 HINGE CLOTH CONV, UNIT 1
3 P312432/1.9 PLATE 1
4 3280.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*50 7
5 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 7
6 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 7
7 1640.9 WASHER 316 DIN127 M 12 2
8 2301.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*70 2
9 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 1
10 P414711.A SUPPORT BEARING CLOTH CONV, UNIT 1
11 56553.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS 2219 M8*70 2
12 50870.9 SEAL, DIAPHRAGM TET-C5-7 1730757-0 1

Reference:P29693-1-9 Page:20
651
29694D2

20 21 19 14
13
9 12

11
22

15
6 5

10

17

18 16

4
1

7 8

29694

Ref. P29694-1-9 Página 21


DOOR, LEFT CONV.UNIT/CAKE CH.
Item Part No. Description Qty
1 P29690/1.9 DOOR, LEFT CONV.UNIT/CAKE CH. 1
2 P312418.9 HINGE CLOTH CONV, UNIT 1
3 P312431/1.9 PLATE 1
4 3280.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*50 7
5 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 7
6 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 7
7 1640.9 WASHER 316 DIN127 M 12 2
8 2301.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*70 2
9 P414497.9 BAR CLOTH CONV, UNIT 1
10 P414498.9 BAR, TRANSFER CLOTH CONV, UNIT 1
11 P414458.9 JOINT SHIELDS 2
12 56545.9 SPRING SS2331-06 SF-TF 1.5*14*60 1
13 1638.9 WASHER 316 DIN127 M 6 2
14 1549.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*20 2
15 P414679.9 CENTRE CLOTH CONV, UNIT 1
16 6704.9 COTTER, SPRING 316 DIN1481 5*36 1
17 P414460.9 BEARING, PAWL SHIELDS 2
18 56544.9 GRIP MF.100N-12 39331 1
19 P414711.A SUPPORT BEARING CLOTH CONV, UNIT 1
20 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 1
21 56553.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS 2219 M8*70 2
22 52868.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*35 1

Reference:P29694-1-9 Page:21
651
210998

!GENTITLE-

A
24 23 9 7 8 3 10
6

18 12

2
A

21 17 11 16 14 13

1950
1970

A- A

4 20 19 1 16 22

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX TELAT Päiv. Nim i Suhde

PÄÄVETOTELA
Piirt. 13.12.1999 JPA
Tark.
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PÄÄKOKOONPANO 210998 A !GENTITLE-

Ref. P210998-A Página 22


MAIN DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT
Item Part No. Description Qty
1 P311620.9 ROLLER CLAMP CLOTH CONV, UNIT 2
2 P210970.A BRACKET FASTENER CLOTH CONV, UNIT 2
3 P412599.9 PLATE, SEALING MAIN DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT 2
4 P312370.9 GAP GUARD CLOTH CONV, UNIT 1
6 P314268.A PLATE, COVER CONV.UNIT/CAKE CH. 2
7 P314702.A COUPLING, FLEXIBLE DRIVE ROLLER CLOTH CONV, UNIT 2
8 53362.9 BEARING, FLANGED UCF 217 2
9 P29602-9.9 KEY 2
10 53364.9 SEAL SKEGA GK 90 2
11 1575.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*40 12
12 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 8
13 1594.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*70 8
14 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 8
16 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 10
17 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 12
18 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 8
19 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 2
20 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 2
21 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 8
22 P29855.9 SPLASH COVER CLOTH CONV, UNIT 1
23 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 8
24 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8

Reference:P210998-A Page:22
651
311620D2

!GENTITLE-

Kiinnitys laakeripesän
ruuveilla kankaan
vetolaitteeseen

Puristustelan akseli

1
2
2
1
4
4 3

3 5

5
15.05.1998 PaE Vakionim etty a

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
6 kg
"HUOM!Nim ikkeestä on 3D-m alli" PPF KANK.KULJ.LAITE Päiv. Nim i Suhde

PÄÄVETOTELA
Piirt. 23.2.-96
Tark. 23.2.-96
HM
HM
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
Telanpuristin 311620 !GENTITLE-

Ref. P311620-9 Página 23


ROLLER CLAMP CLOTH CONV, UNIT
Item Part No. Description Qty
1 P311619.B TIGHTENING CLOTH DRIVE UNIT 1
2 P49328.C SLIDE PIECE CLOTH CONV, UNIT 1
3 P49325.E TENSIONING PIECE CLOTH CONV, UNIT 1
4 P42679.D SPRING CLOTH CONV, UNIT 2
5 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 2

Reference:P311620-9 Page:23
651
19530

!GENTITLE-

A- A D - D
1 :5 1 :5
D 18
19
12
20
100
11

21 22
13
C
D
8
A
7 17
6

10
B - B
1 :5
B 9
1
A C B
3

Cloth drive device


2 Kankaankulj.laite

14 15 16

17

H2
PF36/60 60 m m
6
14.08.2000 ArK Lisätty ripustustangon suojaputki+ kiinnikkeet B

C- C P äiväys M uuttaja M uutos

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m


Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A
Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
K pl M erkki

N im itys M assa teloineen


11 400 kg
PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 28.12.1999
JUV 1:10
Tark. 12.12.2000 ARK
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
19530 B !GENTITLE-

Ref. P19530-M651-A Página 24


PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P19471/M651.A FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 1
2 P19472/M651.A FILTER PL.(LEFT),COMPLETE PLATE PACK 2
3 P19473/M651.A FILTER PL.(RIGHT),COMPLETE PLATE PACK 3
4 P19474/M651.A FILTER PL.(LOWEST),COMPLETE PEX PLATE PACK 1
5 P19475/M651.A FILTER PL.(LEFT DRIVE),COMPL. PLATE PACK 1
6 P19523.A FILLING PLATE PLATE PACK 1
7 P27807.D SUSPENSION PLATE PLATE PACK 84
8 P314613.A SUSPENS,PLATE,TOP PLATE PACK 6
9 P49279.B RING PLATE PACK 48
10 P210385.9 COLLECT.,FILL.ASSY PLATE PACK 4
11 4508.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 39 6
12 53302.9 SAFETY PLATE 316 DIN 93 M39 6
13 P415984.A PIPE PLATE PACK 6
14 1596.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*90 4
15 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 8
16 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 4
17 P313737.A COLLECT.,FILL.ASSY PLATE PACK 4
18 P415987.A NUT PLATE PACK 6
19 P415981.A FLAT PLATE PACK 6
20 P416454.A THREADED ROD M8X100 PLATE PACK 12
21 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 48
22 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 48

Reference:P19530-M651-A Page:24
651
19471

!GENTITLE-

For PF 54,42 and 30 roller PF 54,42 ja 30:ssä telan


supports and slide pieces kannakkeet ja liukupalat
assem bled this w ay kootaan näin päin

Y X 23 5 Taittotela
Guide roller

37 29

14 13

30 33 6 4
12
Kohta X
Det.X
24 1 :2
28
31

Kankaankulj.laite
Cloth conveyor
42 10 9 8

7
34

A
29 32
Kohta Y
Det.Y
1 :5
Z
A
31 28 27 13 14 36 35 32 39

22 2 31 13 1

Kam m ion korkeus 60 m m

28 2 HUOM!HOLKIT ASENNETTAVA KUVAN MUKAISESTI P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki


17 16 15 Sivut 3 11 Kohta Z Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Sides NOTE!SLEEVE HAS TO BE ASSEMBLED ACCORDING TO DWG. Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Kulm at Päädyt
Det.Z N im itys M assa

Edges Ends 1 :2 1600 kg


A- A PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde

1 :2 Piirt. 18.11.1999 JUV


Tark. 26.11.1999 JUV
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
SUOD.LEVY (YLIN ) 19471 A !GENTITLE-

Ref. P19471-M651-A Página 25


FILTER PL,TOP PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 REPLACED WELDING SUOD.LEVY (YLIN) PLATE PACK 1
BY P19349/1
P316096/2.A GRID PLATE PLATE PACK 1
2 P415377.9 SLEEVE, FASTENING FILTER PL.TOP PLATE PACK 12
3 P211435/1.A FRAME PLATE PACK 1
4 P311072.C SCRAPER, ROLLER 1
5 P413866.D ADJUSTING LEVER ROLLER BRACKET LOW. PRESS.PLATE 2
6 54867.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 12*40 2
7 P411579.A NUT, SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
8 P313969.9 SLEEVE, ECCENTRIC FILTER PLATE PLATE PACK 2
9 P414110.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
10 P414733.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
11 P211838.A DIAPHRAGM FILTER PLATE PLATE PACK 1
12 P415365.9 PLATE, SUPPORT FILTER PL.TOP PLATE PACK 2
13 P314469.A PLATE, FIXING FILTER PL.TOP PLATE PACK 2
14 P314470.A PLATE, FIXING FILTER PL.TOP PLATE PACK 2
15 P413392.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 6
16 P413393.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 2
17 P413394.B FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 4
22 1594.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*70 12
23 P411939.C STOPPER, RUBBER FILTER PLATE PLATE PACK 2
24 3288.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*60 4
27 1592.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*50 26
28 53185.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M20 42
29 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 6
30 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 2
31 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 42
32 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
33 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2
34 P415505.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
35 1615.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 24 2
36 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 2
37 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 2
39 56758.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M16*90 4
42 50939.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 6*20 4

Reference:P19471-M651-A Page:25
651
19472

!GENTITLE-

Y 23 5
X

Taittotela
Guide roller

37 29

D
35 36 32 39 30

C 33 50
6

4 49
D
29 32

C
46 45 44 41 40 47 48

34 vastapuoli
Kohta X
opposite side
Det. X
1 : 2
21
9

Kankaankulj.laite
Cloth conveyor 10 8
A A
42 7
38

Kohta Y
Det. Y
1 : 5

ø130
22 38 21 38 22 38 27

31 38 21 2 1 18 18 38
24 30 33 14 43
Osat 24 ja 43 Lukitaan LOCTITE 243 liimalla
22 Parts 24 and 43 are clued with LOCTITE 243

Kammion korkeus 60 mm

28 17 16 15 3 11 13 12
P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki
Kulmat Sivut Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Edges Sides A - A C - C D - D Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
M assa
Päädyt 1 : 2 1 : 2 1 : 2 N im itys
1650 kg
Ends PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde

90
° 90
° 1:10
Piirt. 18.11.1999 JUV
Tark. 26.11.1999 JUV
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
SUOD.LEVY (VASEN) 19472 A !GENTITLE-

Ref. P19472-M651-A Página 26


FILTER PL,LEFT PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P19349/1.A WELDING FILTER PL.LEFT PLATE PACK 1
P316096/2.A GRID PLATE PLATE PACK 1
2 P19338.A FILTER VAT FILTER PLATE PLATE PACK 1
3 P211435/1.A FRAME PLATE PACK 1
4 P311072.C SCRAPER, ROLLER 1
5 P413866.D ADJUSTING LEVER ROLLER BRACKET LOW. PRESS.PLATE 2
6 54867.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 12*40 2
7 P411579.A NUT, SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
8 P313969.9 SLEEVE, ECCENTRIC FILTER PLATE PLATE PACK 2
9 P414110.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
10 P414733.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
11 P211838.A DIAPHRAGM FILTER PLATE PLATE PACK 1
12 P210835.A COLLECTOR FILTER PLATE PLATE PACK 4
13 P414964.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
14 P415816.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
15 P413392.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 6
16 P413393.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 2
17 P413394.B FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 4
18 P210876/Y.A GRID SET FILTER PLATE PLATE PACK 1
21 P37748/2.B BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 4
22 P413739/2.9 BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 8
23 P411939.C STOPPER, RUBBER FILTER PLATE PLATE PACK 2
24 P414145.9 THREADED ROD FILTER PLATE PLATE PACK 8
27 1592.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*50 30
28 53185.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M20 42
29 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 6
30 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 10
31 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 42
32 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
33 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 10
34 P415505.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
35 1615.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 24 2
36 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 2
37 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 2
38 3288.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*60 12
39 56758.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M16*90 4
40 P313962.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
41 P313964.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
42 50939.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 6*20 4
43 P415815.A SLEEVE FILTER VAT PLATE PACK 8
44 P27059/2.F SCRAPER, CLOTH PLATE PACK 1
45 1639.9 WASHER 316 DIN127 M 10 2
46 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 2
47 P415504.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
48 P49279.B RING PLATE PACK 2
49 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
50 51304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*50 2

Reference:P19472-M651-A Page:26
651
19473

!GENTITLE-

X Y
5 23

100 Taittotela
Guide roller

29 37

32 25 36 35

4 6 33 30

32 29 B
50 49 48 47 40 41 44 45 46
34
vastapuoli
Kohta X opposite side
38 Det.X
1 :2

A A
Kankaankulj.laite
Cloth conveyor

21

10
9
42
C
8

38 22 21 38 22 38 27
ø130 C Kohta Y
Det.X
1 :5

31 38 21 2 1 18 18 38 24 30 33 14 43
Osat 24 ja 43 Lukitaan LO CTITE 243 liim alla
22 Parts 24 and 43 are clued w ith LOCTITE 243

60 Kam m ion korkeus 60 m m

28 17 16 15 3 11 13 12
P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki
Kulm at Sivut
Sides
A- A B- B C- C
Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Edges Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C

Päädyt 1 :2 1 :2 1 :2 N im itys M assa


1650 kg
Ends PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde
180° 90° 90°
Piirt. 18.11.1999 JUV
Tark. 29.11.1999 JUV
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
SUOD.LEVY (OIK EA) 19473 A !GENTITLE-

Ref. P19473-M651-A Página 27


FILTER PL,RIGHT PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P316096/2.A GRID PLATE PLATE PACK 1
P19351/1.A WELDING FILTER PL.RIGHT PLATE PACK 1
2 P19338.A FILTER VAT FILTER PLATE PLATE PACK 1
3 P211435/1.A FRAME PLATE PACK 1
4 P311072.C SCRAPER, ROLLER 1
5 P413866.D ADJUSTING LEVER ROLLER BRACKET LOW. PRESS.PLATE 2
6 54867.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 12*40 2
7 P411579.A NUT, SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
8 P313969.9 SLEEVE, ECCENTRIC FILTER PLATE PLATE PACK 2
9 P414110.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
10 P414733.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
11 P211838.A DIAPHRAGM FILTER PLATE PLATE PACK 1
12 P210835.A COLLECTOR FILTER PLATE PLATE PACK 4
13 P414964.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
14 P415816.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
15 P413392.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 6
16 P413393.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 2
17 P413394.B FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 4
18 P210876/Y.A GRID SET FILTER PLATE PLATE PACK 1
21 P37748/2.B BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 4
22 P413739/2.9 BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 8
23 P411939.C STOPPER, RUBBER FILTER PLATE PLATE PACK 2
24 P414145.9 THREADED ROD FILTER PLATE PLATE PACK 8
25 56758.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M16*90 4
27 1592.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*50 30
28 53185.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M20 42
29 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 6
30 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 10
31 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 42
32 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
33 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 10
34 P415505.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
35 1615.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 24 2
36 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 2
37 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 2
38 3288.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*60 12
40 P313964.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
41 P313962.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
42 50939.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 6*20 4
43 P415815.A SLEEVE FILTER VAT PLATE PACK 8
44 P27059/2.F SCRAPER, CLOTH PLATE PACK 1
45 1639.9 WASHER 316 DIN127 M 10 2
46 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 2
47 P415504.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
48 P49279.B RING PLATE PACK 2
49 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
50 51304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*50 2

Reference:P19473-M651-A Page:27
651
19474D2

8 12 19 2 9

17
15

11

13
16

10

14

19474

Ref. P19474-M651-A Página 28


FILTER PL,LOWEST PEX PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P19486/1.A WELDING ASSY FILTER PL.LOWEST PLATE PACK 1
2 P19487.A FILTER VAT ALIN SUODOSALLAS PLATE PACK 1
7 P210852.A COLLECTOR FILTER PL.LOWEST PLATE PACK 4
8 P415816.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
9 P210876/Y.A GRID SET FILTER PLATE PLATE PACK 1
10 P37748/2.B BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 4
11 P413739/2.9 BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 8
12 P414145.9 THREADED ROD FILTER PLATE PLATE PACK 8
13 2310.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*40 12
14 53185.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M20 12
15 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 8
16 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 12
17 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 8
19 P415941.A SLEEVE FILTER VAT PLATE PACK 8

Reference:P19474-M651-A Page:28
651
19475

!GENTITLE-

Y 23 5
X

Vetotela
Drive roller

37 29

D
35 36 32 39 30

C 33 50
6

4 49
D
29 32

C
46 45 44 41 40 47 48
34 vastapuoli
Kohta X
opposite side
Det.X
1 :2
21
Kankaankulj.laite
9
Cloth conveyor
10 8
A A
42 7
38

Kohta Y
Det.Y
1 :5

22 38 21 38 22 27 130
ø
38

31 38 21 2 1 18 18 38 24 30 33 14 43
O sat 24 ja 43 Lukitaan LO CTITE 243 liim alla
22 Parts 24 and 43 are clued with LO CTITE 243

Kam m ion korkeus 60 m m

28 17 16 15 3 11 13 12
P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki
Kulm at Sivut Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Edges Sides A- A C- C D- D Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
M assa
Päädyt 1 :2 1 :2 1 :2 N im itys
1650 kg
Ends PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde

90° 90° Piirt. 18.11.1999 JUV


Tark. 29.11.1999 JUV
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
SUOD.LEVY (VAS.VETO) 19475 A !GENTITLE-

Ref. P19475-M651-A Página 29


FILTER PL,LEFT DR. PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P19349/1.A WELDING FILTER PL.LEFT PLATE PACK 1
P316096/2.A GRID PLATE PLATE PACK 1
2 P19338.A FILTER VAT FILTER PLATE PLATE PACK 1
3 P211435/1.A FRAME PLATE PACK 1
4 P311072.C SCRAPER, ROLLER 1
5 P413866.D ADJUSTING LEVER ROLLER BRACKET LOW. PRESS.PLATE 2
6 54867.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 12*40 2
7 P411579.A NUT, SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
8 P313969.9 SLEEVE, ECCENTRIC FILTER PLATE PLATE PACK 2
9 P414110.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
10 P414733.A SLIDE PIECE FILTER PLATE PLATE PACK 2
11 P211838.A DIAPHRAGM FILTER PLATE PLATE PACK 1
12 P210835.A COLLECTOR FILTER PLATE PLATE PACK 4
13 P414964.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
14 P415816.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 4
15 P413392.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 6
16 P413393.A FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 2
17 P413394.B FLAT, SEALING FILTER PLATE PLATE PACK 4
18 P210876/Y.A GRID SET FILTER PLATE PLATE PACK 1
21 P37748/2.B BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 4
22 P413739/2.9 BRACKET FASTENER FILTER PLATE PLATE PACK 8
23 P411939.C STOPPER, RUBBER FILTER PLATE PLATE PACK 2
24 P414145.9 THREADED ROD FILTER PLATE PLATE PACK 8
27 1592.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*50 30
28 53185.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M20 42
29 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 6
30 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 10
31 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 42
32 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
33 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 10
34 P415505.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
35 1615.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 24 2
36 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 2
37 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 2
38 3288.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*60 12
39 56758.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M16*90 4
40 P313962.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
41 P313964.9 ADJUSTING LEVER FILTER PLATE PLATE PACK 1
42 50939.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 6*20 4
43 P415815.A SLEEVE FILTER VAT PLATE PACK 8
44 P27059/2.F SCRAPER, CLOTH PLATE PACK 1
45 1639.9 WASHER 316 DIN127 M 10 2
46 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 2
47 P415504.9 PIN FILTER PLATE PLATE PACK 2
48 P49279.B RING PLATE PACK 2
49 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
50 51304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*50 2

Reference:P19475-M651-A Page:29
651
19523

1650

A 1 2

4200
12 5 4 3 2 7 10 11

SUODATINLEVY(YLIN)
10
40 FILTERPLATE(TOP)
KIERRE LUKITAAN LOCTITE 242 LIIMALLA TAIVASTAAVALLA
THREAD IS LOCKED LOCTITE 242 CLUE OR ALIKE 10

100

252

12
n. 326
2 KPL 6 8 2 KPL
100

5
15 10
2 KPL 7 9 2 KPL
80
53
Lisälevyt, sisältyvät toim itukseen
Additional plates, included in delivery
A- A
1 :2
PF 48
60 m m :n kam m iot
60 m m kam m ionkorkeus 60 m m cham bers

P äiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa
1400 kg
PEX LEVYPAKKA Päiv. N im i Suhde
Piirt. 23.12.1999 JUV
Tark. 23.12.1999 JUV
1:10
Piir.nro Revisio

TÄYTELEVY 19523 A

Ref. P19523-A Página 30


FILLING PLATE PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P314704.A FILLING PLATE SUOD.LEVY (YLIN) LEVYPAKKA 2
2 P314703.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 2
3 P414834.9 CUP 16
4 1577.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*50 16
5 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 16
6 P314705-5.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 2
7 P314705-10.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 8
8 P314706-5.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 2
9 P314706-10.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 8
10 P314720.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 4
11 P314721.A FILLING PLATE FILTER PL.(TOP),COMPLETE PLATE PACK 4
12 P414840.9 SUPPORT TÄYTEPALAT PLATE PACK 32

Reference:P19523-A Page:30
651
210385D2

Ref. P210385-9 Página 31


COLLECT.,FILL.ASSY PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P313747.9 FILLING PIECE PLATE PACK 1
2 P414964.A SEAL FILTER PLATE PLATE PACK 1
3 P45399.B SLEEVE 2
4 1581.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 12*90 2
5 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2

Reference:P210385-9 Page:31
651
313735

!GENTITLE-

2 6 7

sisältyvät toim itukseen


included in delivery

3 4 2 1
01.06.1999 HM TÄYTTEITÄ LISÄTTY A

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PF 36 & 60 3.5 kg
PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 01.06.1999 HM
1:2
60 m m Tark. 01.06.1999 HM
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
KOLLEKT.TÄYTT.AS. 313735 A !GENTITLE-

Ref. P313735-A Página 32


COLLECT.,FILL.ASSY PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P313738.A SUPPORT PLATE PACK 1
2 P313745.9 FILLING PIECE PLATE PACK 3
3 P313743.9 FILLING PIECE PLATE PACK 4
4 P313744.9 FILLING PIECE PLATE PACK 2
6 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2
7 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 2

Reference:P313735-A Page:32
651
313737

!GENTITLE-MAX

!GENTITLE-RU

3
6 7

4
1
5

3X10

2
1
10

ø200

239
100

sisältyvät toim itukseen


included in delivery
8

1 2 3 5
PF 48
60 m m

01.06.1999 HM täytteitä lisätty A

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m H its.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A H itsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
10 kg
PEX LEVYPAKKA Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 01.06.1999 HM
Tark. 01.06.1999 HM
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
KOLLEKT.TÄYTT.AS. 313737 A !GENTITLE-INSERT

Ref. P313737-A Página 33


COLLECT.,FILL.ASSY PLATE PACK
Item Part No. Description Qty
1 P313742.A SUPPORT PLATE PACK 1
2 P313745.9 FILLING PIECE PLATE PACK 4
3 P313743.9 FILLING PIECE PLATE PACK 4
4 P313744.9 FILLING PIECE PLATE PACK 1
5 P313746.9 FILLING PIECE PLATE PACK 2
6 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2
7 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 2

Reference:P313737-A Page:33
651
211600

!GENTITLE-

5
4

1
6
7
2

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

TELAT Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 17.08.2000 RL
Tark. 08.11.2000 RL
1:20
211600
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
TELAT A !GENTITLE-

Ref. P211600-A Página 34


ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P315694.A IMPULSE ROLLER ROLLERS 1
2 P29672/2.A WINDING ROLLER ROLLERS 2
3 P29593.B CENTERING ROLLER ROLLERS 1
4 P19839.B AUX. DRIVE ROLLER ROLLERS 1
5 P211419.A GUIDE ROLLER ROLLERS 7
6 P29608/2.C PRESSING ROLLER ROLLERS 1
7 P28305/2.E DRIVE ROLLER ROLLERS 1

Reference:P211600-A Page:34
651
315694

!GENTITLE-

Holkki(osa 5) lukitaan LOCTITE 641:llä,WEICON AN 306-41:llä taivastaavalla.


Bushing (part 5) locked with LOCTITE 641,WEICON AN 306-41 or equivalent.
Täytetään Gleitm o WSP5000 tai
vast.rasvalla.
Filled with Gleitm o WSP5000 or
equivalent grease.

11 2 12 9 6 7 8 5 1 15 14 13 12 16 18 19 17

10

1794
Pinta sivellään lukkiutum isenestoaineella.
Surface stroked with anti-seize paste. 4 10 20 21

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX TELAT Päiv. Nim i Suhde


Piirt.
Tark.
23.08.2000 RL
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
IM PULSSITELA 315694 A !GENTITLE-

Ref. P315694-A Página 35


IMPULSE ROLLER ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P315718.A IMPULSE ROLLER ROLLERS 1
2 P315379.A BEARING HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 1
3 P211619.A BRACKET ROLLER ROLLERS 1
4 P211618.A BRACKET ROLLER ROLLERS 1
5 P416325.A SLEEVE, SEALING AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 2
6 56749.9 BEARING 22214 2
7 56750.9 RING, RETAINING SP DIN472 125 X 4 2
8 L02116.A SEAL, SHAFT DIN3760-A 100*125*12 NBR 2
9 56752.9 O-RING 2
10 56753.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN914 M8*10 8
11 L00829.A SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M16X12 1
12 L01048.A NIPPLE, GREASE 316 TEC512/2343 AR1/4 2
13 P315383.A BEARING HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 1
14 P315385.A SEAL HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
15 L02132.A SEAL KIT. ROLLER FEY, FK5 ISKD 100,0 / 108,6*5 KPL P.NRO: P416402 FINNGLEIT OY 2
16 L01024.A SEAL, SHAFT NBR DIN3760-A 70*90*10 1
17 P315716.A SHIELD CASE IMPULSE ROLLER ROLLERS 1
18 3289.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*12 3
19 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 3
20 2488.9 SCREW, HEX SOCKET 316 SFS2219 M 8*30 1
21 P414493.9 PIN IMPULSE ROLLER ROLLERS 1

Reference:P315694-A Page:35
651
29593D2

11

5 3

7 9

10

29593

Ref. P29593-B Página 36


CENTERING ROLLER ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P29594.A SHAFT CENTERING ROLLER ROLLERS 1
2 P29625/2.A HOUSING, ROLLER CENTERING ROLLER ROLLERS 1
3 P314530.A SEAL HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
4 P414784.9 SLEEVE GUIDE ROLLER PLATE PACK 2
5 L01072.A SEAL KIT. ROLLER FEY, FK5-ISKD 78,0 / 85,0*4,95 FINNGLEIT OY, PIIR. N:O A.00.535 2
6 53053.9 BEARING, BALL 22215 2
7 P413899.9 RING, RETAINING 2
8 56516.9 O-RING 3*132 2
9 52475.9 SEAL, SHAFT CC 78*100*10 2
10 50430.9 SEAL NILOS 75*130 LSTO 2
11 L01422.A NIPPLE, GREASE DIN 71412 316 SUORA M6 X 1 2

Reference:P29593-B Page:36
651
19839

!GENTITLE-

Bushing (part 5) locked


with LOCTITE 641,
WEICON AN 306-41 or
equivalent. Installpart 14 with m otor and
parts 15, 16 and 17 (tolerance
1-2m m in axialdirection)

Filled with Gleitm o WSP5000 or


equivalent grease.

9 6 7 5 1 26 25 13 27 10 14 16 15 17 21 22 23 24
8

12

12 2

11

ø150
10

Surface stroked with anti-seize paste.

19 18 20 19

3 4

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa
210 kg
PPF TELAT Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 13.06.2000 OV
Tark. 13.06.2000 OV
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
APUVETOTELA 19839 A !GENTITLE-

Ref. P19839-B Página 37


AUX. DRIVE ROLLER ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P315396.A AUX. DRIVE ROLLER ROLLERS 1
2 P315379.A BEARING HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 1
3 P315389.A BRACKET ROLLER ROLLERS 1
4 P211425.A BRACKET AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 1
5 P416325.A SLEEVE, SEALING AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 2
6 56749.9 BEARING 22214 2
7 56750.9 RING, RETAINING SP DIN472 125 X 4 2
8 L02116.A SEAL, SHAFT DIN3760-A 100*125*12 NBR 2
9 56752.9 O-RING 2
10 56753.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN914 M8*10 8
11 L00829.A SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M16X12 1
12 L01048.A NIPPLE, GREASE 316 TEC512/2343 AR1/4 2
13 P315383.A BEARING HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 1
14 P313949.9 COUPLING HALF ROLLERS 1
15 P313948.9 COUPLING HALF ROLLERS 1
16 P313959.9 BRACKET AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 1
17 P313961.A PLATE AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 1
18 P210454-18.9 KEY AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 1
19 54889.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN914 M 10*16 2
20 54961.9 SPACER RING 75/90 98SH 1
21 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 9
22 1572.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*25 8
23 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 4
24 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 4
25 P315385.A SEAL HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
26 L02132.A SEAL KIT. ROLLER FEY, FK5 ISKD 100,0 / 108,6*5 KPL FINNGLEIT OY, PIIR.NO: P416402 2
27 L01024.A SEAL, SHAFT NBR DIN3760-A 70*90*10 1

Reference:P19839-B Page:37
651
211419

!GENTITLE-MAX

!GENTITLE-RU

Holkki(osa 5) lukitaan LOCTITE


641:llä,WEICON AN 306-41:llä
taivastaavalla. Täytetään Gleitm o WSP5000 tai
vast.rasvalla.
Bushing (part 5) locked with
LOCTITE 641,WEICON AN Filled with Gleitm o WSP5000 or
306-41 or equivalent. equivalent grease.

9 9 1010 6 6 5 5 1 1 14 14 13 13 8 87 7
1212

22

1111

Pinta sivellään lukkiutum isenestoaineella.


Surface stroked with anti-seize paste.

3
3 4
4

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
180 kg
PPF TELAT Päiv. Nim i Suhde
Piirt.
Tark.
13.06.2000 OV
14.06.2000 OV
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
TAITTOTELA 211419 A !GENTITLE-INSERT

211419

Ref. P211419-A Página 38


GUIDE ROLLER ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P315394.A GUIDE ROLLER ROLLERS 1
2 P315379.A BEARING HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
3 P315389.A BRACKET ROLLER ROLLERS 1
4 P315393.A BRACKET ROLLER ROLLERS 1
5 P416325.A SLEEVE, SEALING AUX, DRIVE ROLLER ROLLERS 2
6 56749.9 BEARING 22214 2
7 56750.9 RING, RETAINING SP DIN472 125 X 4 2
8 L02116.A SEAL, SHAFT DIN3760-A 100*125*12 NBR 2
9 56752.9 O-RING 2
10 56753.9 SCREW,HEX SOCK. HEAD 316 DIN914 M8*10 8
11 L00829.A SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M16X12 2
12 L01048.A NIPPLE, GREASE 316 TEC512/2343 AR1/4 2
13 P315385.A SEAL HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
14 L02132.A SEAL KIT. ROLLER FEY, FK5 ISKD 100,0 / 108,6*5 KPL P.NRO: P416402 FINNGLEIT OY 2

Reference:P211419-A Page:38
651
29608D2

11
6

7 3

10

29608

Ref. P29608-2-C Página 39


PRESSING ROLLER ROLLERS
Item Part No. Description Qty
1 P27831.D SHAFT PRESSING ROLLER ROLLERS 1
2 P29624/2.A HOUSING, ROLLER TENSIONING ROLLER ROLLERS 1
3 P314530.A SEAL HOUSING GUIDE ROLLER ROLLERS 2
4 P414784.9 SLEEVE GUIDE ROLLER PLATE PACK 2
5 L01072.A SEAL KIT. ROLLER FEY, FK5-ISKD 78,0 / 85,0*4,95 FINNGLEIT OY, PIIR. N:O A.00.535 2
6 53053.9 BEARING, BALL 22215 2
7 P413899.9 RING, RETAINING 2
8 56516.9 O-RING 3*132 2
9 52475.9 SEAL, SHAFT CC 78*100*10 2
10 50430.9 SEAL NILOS 75*130 LSTO 2
11 L01430.A NIPPLE, GREASE DIN 71412 316 SUORA 1/8

Reference:P29608-2-C Page:39
651
19968

!GENTITLE-

1 7

Letkujen num erointi


alhaaltapäin.
H oses num bered
from below .

8 10

Letkujen num erointi


alhaaltapäin.
H oses num bered
from below .

13 10 9

±0

2 12 11 6 5 11 12

PF 30:ssä ja 36:ssa puristusilm aletkut


putken ylim piin yhteisiin.
In PF 30 and 36 pressing air hoses
to the uppest outlets of the pipe.

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX PROSESSIP UTKISTO Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 30.08.2000 ARK
Tark. 30.08.2000 ARK
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL 19968 A !GENTITLE-

Ref. P19968-M651-A Página 40


PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P211575U/1.A SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
2 P18259U/1.A FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
3 P19993U/1.A PRESS WATER PIPE PROCESS PIPELINES 1
4 P19153U/1.A WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 1
5 P19971.A PN. CONTROL VALV. PROCESS PIPELINES 1
6 P210702.B BRACKET PROCESS PIPELINES 1
7 P19997.A HYDRAULIC HOSES PINCH VALVES 1
8 P312928-36.B HOSE, FEED/FILTRAT PROCESS PIPELINES 1
9 P312929-36.A HOSE PROCESS PIPELINES
P312929-48.A HOSE PROCESS PIPELINES 1
10 P312678.9 L-COUPLING BAIL PIPELINES 90
11 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 8
12 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 8
13 P45455.C SEALING PLUG PIPELINES 20

Reference:P19968-M651-A Page:40
651
211575

!GENTITLE-

26 25 24 25 26 43 42
9 10 14 32

1 : 10

26 25 36
27

31 33 11

28 26 25 4
31 32

Kohta X 13
Det. X
1 : 10 1 : 10 (415)

2
41 31 33 12
26 29 6
31 30 8 A

V02 16
DN 150 X
Z

13

26 34 7 A- A 595
±0 17 V07 1 A 5 ±0
DN 150
20
41

3
21 22 23
Det.Z
1 :2
Paino ilm an venttiilejä 330 kg.
W eight 330 kg ( valves excluded ).

V27 35 B 12.09.2000 ARK VenttiiliV27 m uutettu letkuventtiiliksi B


DN 50
B - B Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki
1 :5 Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Painelähetin (B415), katso sähköistyksen osaluettelo B Nim itys M assa
Pressure transm itter (B415), see electrification 330 kg
PEX PROSESSIP UTKISTO Põiv. Nim i Suhde

40 V06 18 44 V16 19 V05 Piirt. 07.08.2000 MV


Tark. 12.09.2000 ARK
1:20
DN 100 DN 65 DN 100 Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LIETEPUTKI 211575 B !GENTITLE-

Ref. P211575U-1-A Página 41


SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P29812U/1.C SLURRY PIPE,LOWEST PROCESS PIPELINES 1
2 P315624/1.A SLURRY PIPE,MIDDLE PROCESS PIPELINES 2
3 P19963U/1.B SLURRY PIPE,UPPER PROCESS PIPELINES 1
4 P315625/1.A PIPE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 2
5 P211574.A SLURRY SIEVE SLURRY PIPE SLOT TUBE, DN 137 2
6 P29723/1.9 BRACKET SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
7 P29724/1.9 SUPPORT, PIPE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
8 P312654/1.9 SUPPORT, PIPE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
9 P312658.A SUPPORT, PIPE PIPELINES 2
10 P312659/1.9 BAR 2
11 P314357.A SUPPORT SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
12 P414723.9 SUPPORT, PIPE PIPELINES 2
13 P49880.B L-COUPLING BAIL PIPELINES 5
14 P410645.A L-COUPLING BAIL PIPELINES 2
16 P19998U/1,A LAROX PINCH VALVE, SEE PINCH VALVES ASSY 1
17 P19998U/1,A LAROX PINCH VALVE, SEE PINCH VALVES ASSY 1
18 P19998U/1,A LAROX PINCH VALVE, SEE PINCH VALVES ASSY 1
19 P19998U/1,A LAROX PINCH VALVE, SEE PINCH VALVES ASSY 1
21 1596.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*90 16
22 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 16
23 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 16
24 4222.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*80 24
25 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 44
26 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 52
27 P416512U/1.A FLANGE, GUIDE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 1
28 1586.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 16*60 4
29 1583.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*40 6
30 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 4
31 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 16
32 1575.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*40 8
33 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 8
34 2304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*30 2
35 P19998U/1,A PINCH VALVE DN50; SEE PINCH VALVE ASSY 1
36 1587.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 16*65 8
40 INFOMST.A PRESS. TRANSMITTE B415, SEE ELECTR. PART LIST 1
41 P314934.A SLEEVE, FASTENING SLURRY PIPE PIPELINES 4
42 P315630U/1.A FLANGE, CONNECTING PROCESS PIPELINES 2
43 P211575-43.A THREADED ROD M16 PIPELINES 4
44 P416489U.A VALVE, CLAPPER KEYSTONE 14-106 DN65 ANSI150 1

Reference:P211575U-1-A Page:41
651
19963

!GENTITLE-

X 2 2

U losotto
Du 60.3
7 3

3
1 4 10 11 5 3 3
6

3 nx10(20)

13

A A
Kohta X
1 :2

Rosem ount
hitsausyhde

12

Laippojen kiinnitys
3
Ei m ittakaavassa
N ot in scale
12.09.2000 ArK Poistettu venttiiliDN25,lisätty yhde Du 60.3 (osa 7) B

P äiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

A- A Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m


Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A
Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
1 :2 Nim itys M assa
3 35 kg
PEX PROSESSIP UTKISTO Päiv. N im i Suhde
Piirt. 29.08.2000 ARK
Tark. 12.09.2000 ARK
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LIETEPUTKI (YLÄOSA) 19963 B !GENTITLE-

Ref. P19963U-1-B Página 42


SLURRY PIPE,UPPER PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P49955.A L-COUPLING HALF 2
2 P37460-8/1.A FLANGE, PLATE PIPELINES 2
10 56572.9 REDUCTION TAPER 304 114.3/88.9*3 2
11 56573.9 PIPE, T, PRESSED RST 114.3*3 2
13 P312664.9 PLATE SLURRY PIPE PROCESS PIPELINES 2

Reference:P19963U-1-B Page:42
651
49880D2

Ref. P49880-B Página 43


L-COUPLING BAIL PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 8068.9 L-COUPLING CLAMP 1/3 1/3-SANKA 316 168.3 3
2 7083.9 O-RING D 8.0*166.0 1
3 2301.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*70 3
4 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 3

Reference:P49880-B Page:43
651
410645D2

L-COUPLING BAIL

Ref. P410645-A Página 44


L-COUPLING BAIL PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 51303.9 L-COUPLING CLAMP 1/2 316 88.9*2 2
2 7084.9 O-RING D 5*85 1
3 51304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*50 2
4 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2

Reference:P410645-A Page:44
651
416489

!GENTITL

46

VENTTIILI,LÄPPÄ KEYSTONE 14-106 DN 65

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
-
Päiv. Nim i Suhde
Piirt.
Tark.
29.08.2000 ARK
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
VENTTIILI A !GENTITL

Ref. P416489U-A Página 45


VALVE, CLAPPER KEYSTONE 14-106 DN65 ANSI150
Item Part No. Description Qty
1 L02310.A VALVE, CLAPPER KEYSTONE 14-106 DN 65 ANSI 150 1
2 L01229.A ACTUATOR 79E-006 KEYFIN OY 1
3 L01230.A POSITIONER SMC IP 6100-030 KEYFIN OY 1
4 L01232.A ASSEMBLY KIT 03DR86 KEYFIN OY 1

Reference:P416489U-A Page:45
651
18259

!GENTITLE-MAX

!GENTITLE-RU

4 13 14

13 14

Kohta X 7 12 13 14
View X
1 :5
X

A- A

1120

10

10 1 X

±0
60

21
X1:2 16 15
3 20 17 18 19 2 11 14 9 A
DN 200

08.10.1998 JuV Vakionim etty,lisätty osa 21. a

320 Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B

8 Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A


N im itys
Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
M assa
160 kg
PEX PROSESSIPUTKISTO Päiv. N im i Suhde

SUODOSPUTKI
Piirt. 11.8.97 JuV
Tark. 09.10.1998 JuV
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
18259 a !GENTITLE-INSERT

Ref. P18259U-1-A Página 46


FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P29874U/1.A PIPE UNIT FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
2 P29872/1.9 PIPE, COLLECTOR FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
3 P29873/1.9 PIPE, COLLECTOR FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
4 P413711.A FILTRATE PIPE,UPP PROCESS PIPELINES 4
5 P414762.9 FILTRATE HOSE FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 4
6 P312901.9 BRACKET FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 2
7 P312900/2.9 PIPE BAND 4
8 P415482.9 SEAL FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
9 P415483.9 PLATE, COVER FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1
10 53270.9 TIGHTENING KERK2R 150 140-150 16
11 2304.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*30 4
12 1586.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 16*60 4
13 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 8
14 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 12
15 1575.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*40 4
16 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 4
17 1594.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*70 16
18 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 16
19 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 16
20 56614.9 SEALS S=2 218/169 2
21 P415481/1.9 RING FILTRATE PIPE PROCESS PIPELINES 1

Reference:P18259U-1-A Page:46
651
19993

!GENTITLE-

DN100
2

A
A

7
Filter Centerline

10°
DN32

8 B419

6 5 4 3
1
1450 from Filter Centerline

A- A
DN100 ±0

Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa
40 kg
PEX PROSESSIP UTKISTO Põiv.
Nimi Suhde
Piirt.
ARK 1:5
15.09.2000
Tark. 15.09.2000
Piir.nro
ARK Revisio

!GENTITLE-LL
PURIS TUSVESIP UTKI 19993 A !GENTITLE-

Ref. P19993U-1-A Página 47


PRESS WATER PIPE PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P211677U/1.A PRESS WATER PIPE PROCESS PIPELINES 1
2 P315806.A SUPPORT, PIPE PROCESS PIPELINES 2
3 P315828/1.A SUPPORT, PIPE PRESS WATER PIPE PROCESS PIPELINES 1
4 1576.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*45 5
5 1640.9 WASHER 316 DIN127 M 12 10
6 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 5
7 3413.9 SEALING PLUG 316 DAM9715 R 1/2 1
8 INFOMST.A PRESS. TRANSMITTE B415, SEE ELECTR. PART LIST 1

Reference:P19993U-1-A Page:47
651
19153

!GENTITLE-

9 10 17 18
A 12

Kansi ja tiiviste, Suuntausm erkki


2 3 13 30 katso kankaankuljetuslaite. 24 Adjustm ent m ark
29
8 7
14
A- A
Y
X 20
19
4 Kohta Y
View Y
1 :2
5

V09
26 25
11
23 22 21
6

Kohta X
Det. X
1 :2

B
Suuntausm erkkiylöspäin
Adjustm ent m ark upwords

57°

1 57°

Suuntausm erkkialaspäin
suodatinkangas Adjustm ent m ark downwords

2 31 filter cloth

15 28 27
Suunta B Paino ilm an venttiiliä 30 kg.
W eight 30 kg ( valve excluded ).
16 Direction B
°
5-10
A

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
1 :5 Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa
50 kg
PEX PROSESSIP UTKISTO Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 05.03.1999 HM
Tark. 05.03.1999 HM
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
KANK.PESUPUTKIS TO 19153 A !GENTITLE-

Ref. P19153U-1-A Página 48


WASHING PIPES PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P414728/1.9 SPRAY PIPE WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 2
2 P312678.9 L-COUPLING BAIL PIPELINES 4
3 P414729/2.9 PIPE UNIT WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 1
4 P314291.A BRACKET CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
5 P414730U/2.A UNIT, FLANGE WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 1
6 P312689U/1.A PIPE WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 1
7 P312918-700.9 HOSE CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
8 P312918-1150.A HOSE CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
9 P414734.9 SEAL WASHING PIPES PROCESS PIPELINES 2
10 P414707.9 FLANGE CLOTH CONV, UNIT 2
11 P312908.9 PIPE UNIT CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
12 P414774.9 PIPE UNIT CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
13 P411221.B L-COUPLING BAIL PIPELINES 1
14 P312919.9 BRACKET CLOTH WASH, PIPES PROCESS PIPELINES 1
15 9003.9 NIPPLE, DOUBLE 316 SSHN R1/4-1/4-18NPT 2
16 3139.9 NOZZLE 64
17 2298.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*35 4
18 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 4
19 1573.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*30 2
20 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2
21 1587.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 16*65 8
22 2644.9 WASHER 316 SFS2042 M 16 8
23 7114.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 16 8
24 53190.9 FILTER DURCO TE1-4-3 1/4*18 1
25 9323.9 VALVE, BALL 1
26 P19998U/1,A LAROX PINCH VALVE, SEE VALVES 1
27 2060.9 GAUGE, PRESSURE 25BAR/PSI D63 R1/4 2
28 1351.9 UNIT, ANGLE 2
29 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 2
30 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 2
31 3413.9 SEALING PLUG 316 DAM9715 R 1/2 1

Reference:P19153U-1-A Page:48
651
312678D2

Ref. P312678-9 Página 49


L-COUPLING BAIL PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P312679.9 BAND CIRCLE PIPELINES 1
2 5185.9 O-RING D 4*40 1

Reference:P312678-9 Page:49
651
411221D2

Ref. P411221-B Página 50


L-COUPLING BAIL PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 8064.9 L-COUPLING CLAMP 1/2 1/2-SANKA 316 60.3 2
2 7086.9 O-RING D 5*58.5 1
3 1566.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*45 2
4 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2

Reference:P411221-B Page:50
651
19971

!GENTITLE-

1
V06

V16 2
10

7
11
6 5 4
8

12
9
3
13

R1/ 2
Supply

1 :5

18

V16; 1/4NPT

5.5...6 bar

Supply
5.5...12 bar

V16

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX PROSESSIP UTKISTO Põiv. N im i Suhde


Piirt. 30.08.2000 ARK
Tark. 18.09.2000 ARK
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PNEUM. OHJ. VENTT. 19971 A !GENTITLE-

Ref. P19971-A Página 51


PN. CONTROL VALV. PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P210701.A BRACKET PROCESS PIPELINES 1
2 8426.9 REGULATOR MIDI F/R 15BBS 1
3 4911.9 CLAMP, MOUNTING AC 90901655-80 1
4 3278.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 5*20 2
5 2552.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 5 2
6 1626.9 WASHER 316 SFS2042 M 5 4
7 50072.9 CONN.MALE, THREAD F64XS 16-1/2 1
8 51123.9 CONN.MALE, ELBOW C40XS 16-1/2 1
9 9323.9 VALVE, BALL 1
10 1416.9 NIPPLE,REDUCT,DOUBLE 316 DAM9685 R 1/4-1/2 1
11 1351.9 UNIT, ANGLE 1
12 L02065.A CONNECTOR, PNEUM. F4PB10-1/4 PRESTOLOK2 PARKER 1
13 54195.9 HOSE 10/8 7
18 L02066.A CONNECTOR, PNEUM. FPB10-1/4 NPT PARKER 1

Reference:P19971-A Page:51
651
19997

!GENTITLE-

B 2 1 B
3

4
Suunta S
View S
1 : 10
14 15
S

P3

12 T 12 11 13 11 11 13

P3

A
B - B

±0

A
X

12 9
Kohta X 11
Det. X
1 : 10 P3

P3

T
10
T

5 A- A

6
12 11
11 12 ±0
8 7

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX PROSESSIP UTKISTO Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 19.09.2000 ARK
Tark. 19.09.2000 ARK
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LETKU. HYDRAULI 19997 A !GENTITLE-

Ref. P19997-A Página 52


HYDRAULIC HOSES PINCH VALVES
Item Part No. Description Qty
1 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1
2 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1
3 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1
4 P413713-950.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
5 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1
6 P413713-850.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
7 P413713-1000.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
8 P413713-1100.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
9 P413713-950.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
10 P413713-1000.A HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
11 9971.9 CONNECTOR MALE F40XS 16-3/8 12
12 9974.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 16 8
13 9977.9 CONN.MALE,ELB.THRE R6XS 16 4
14 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1
15 P413713-900.A HOSE HYDR, PIPELINES 1

Reference:P19997-A Page:52
651
312928

!GENTITLE-

TARVITAAN kpl/ PF 42- 60


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 42- 60
411382- 1300

411382- 1400

411382- 1500

411382- 1600

411382- 1700
411382- 1500
411382- 1600

411382- 1700

411382- 1700

411382- 1750
411382- 1800

411382- 1800
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no
42 4 4 4 4 4 4 4
48 4 4 4 4 4 4 4 4
54 4 4 4 4 4 4 4 4 4
60 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
Letku nro
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TARVITAAN kpl/ PF 30- 36


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 30- 36
411382- 1800

411382- 1900

411382- 1900

411382- 2000

411382- 2000

411382- 2000
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no LETKU JEN PITU U DET TARKISTETAAN ASEN N ETTAESSA
30 4 4 4 4 4
36 4 4 4 4 4 4
Letku nro
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
06.07.1999 HM PF 30:n ja 36:n letkujen pituuksia m uutettu B

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX PROSESSIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 4.9.-97 juv
Tark. 06.07.1999 HM
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LETKU. SYÖTTÖ/SUODOS 312928 B !GENTITLE-

Ref. P312928-36-B Página 53


HOSE, FEED/FILTRAT PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P411382-1800.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 4
P411382-1900.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 8
P411382-2000.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 12

Reference:P312928-36-B Page:53
651
312929

!GENTITLE-

TARVITAAN kpl/ PF 30- 36


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 30- 36
411382- 1100

411382- 1300

411382- 1400

411382- 1400
411382- 1200

411382- 1300
411382- 1400

411382- 1500
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no
30 1 1 1 1 1
36 1 1 1 1 1 1
Letku nro
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TARVITAAN kpl/ PF 42- 60


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 42- 60
411382- 1100

411382- 1300

411382- 1400

411382- 1400
411382- 1200

411382- 1300
411382- 1400

411382- 1500

411382- 1500

411382- 1500
411382- 1600

411382- 1600
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no
42 1 1 1 1 1 1 1 LETKU JEN PITU U DET TARKISTETAAN ASEN N ETTAESSA
48 1 1 1 1 1 1 1 1
54 1 1 1 1 1 1 1 1 1
60 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Letku nro 11.12.2000 RL PF 30:n ja 36:n asennuspaikkoja m uutettu B
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX LETKU Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 04.09.1997 JuV
Tark. 11.12.2000 RL
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PROSESSIP UTKIS TO 312929 B !GENTITLE-

Ref. P312929-36-A Página 54


HOSE PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P411382-1300.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 2
P411382-1400.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 3
P411382-1500.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 1

Reference:P312929-36-A Page:54
651
312929

!GENTITLE-

TARVITAAN kpl/ PF 30- 36


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 30- 36
411382- 1100

411382- 1300

411382- 1400

411382- 1400
411382- 1200

411382- 1300
411382- 1400

411382- 1500
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no
30 1 1 1 1 1
36 1 1 1 1 1 1
Letku nro
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TARVITAAN kpl/ PF 42- 60


Q U AN TITY O F H O SES pce/ PF 42- 60
411382- 1100

411382- 1300

411382- 1400

411382- 1400
411382- 1200

411382- 1300
411382- 1400

411382- 1500

411382- 1500

411382- 1500
411382- 1600

411382- 1600
Piir.
Dw g

Rivi nro
Line no
42 1 1 1 1 1 1 1 LETKU JEN PITU U DET TARKISTETAAN ASEN N ETTAESSA
48 1 1 1 1 1 1 1 1
54 1 1 1 1 1 1 1 1 1
60 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Letku nro 11.12.2000 RL PF 30:n ja 36:n asennuspaikkoja m uutettu B
H ose no 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX LETKU Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 04.09.1997 JuV
Tark. 11.12.2000 RL
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PROSESSIP UTKIS TO 312929 B !GENTITLE-

Ref. P312929-48-A Página 55


HOSE PROCESS PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P411382-1300.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 2
P411382-1400.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 3
P411382-1500.E HOSE, FEED/FILTRAT PIPELINES 3

Reference:P312929-48-A Page:55
651
100100D2

13 14

9 13
7 6

11 12

8 10

10 9
3

100100

Ref. P100100-1-A Página 56


GUIDE, PLATE PACK GUIDES
Item Part No. Description Qty
1 P316085/1.A GUIDE, PLATE PACK GUIDES 1
2 P316084/1.A GUIDE, PLATE PACK GUIDES 1
3 P211821/1.A FASTENER GUIDES 2
5 P414830.9 SUPPORT GUIDES 2
6 55640.9 SCREW, HEX AISI 316 SFS2064 M 24*70 8
7 56260.9 WASHER 316 NORDLOCK M 24 8
8 1595.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 20*80 8
9 1614.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 20 8
10 1632.9 WASHER 316 SFS2042 M 20 8
11 2298.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*35 4
12 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 2
13 1643.9 WASHER 316 DIN127 M 20 12
14 1594.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 20*70 6

Reference:P100100-1-A Page:56
651
19181

!GENTITLE-

1-21320
1688 1744

39
000
p =90 bar
0
PG0 ACCU
B405
AC P6
I
P
- W
R D
D 1
S
6
G E
E S

3 6
6 8
7
0

PG1
0 6 3 6 0
8

E D 2
G S
E D
- W
5 S R G S
E E D 2 S
5 R - W D

8 0
6 6
0 3

M1 CV0 AC IMAV2
1700 G E
E 8 S R
3
S D

2
8
3 6
0 6
D
- W

2,0m
P7 1990
FT02 215bar
MOOTTORIN
SV02 ~1820
PR01 SV01
TURVAKYTKIN AP5 100
ABB ABB
(OPTIO) 100bar PG3
M6
AP3 PR02

AP2 P A P3 55
000 16x2 P3

JIC 7/8"-14
T5

T4

M2 P1 54
000 30x2,6 P1
RIVILIITIN- 40
KOTELO JIC 1 5/8"-12

3 S
R W
- D
6 2

S D 8
3 8

W
- D
0 6

G E

3 S R
E

6 1

S D 0
3 8
6
0

G
E
8 1
6
6 8
2

0 3
6

W
R D
0 3

0 S -
- W
3 S R D

E D 3
S D 8

G S
E
G
E
B
50
000 PR10
PR11
A AP4
Tank
X
drain 3/4"
B411 250bar P1
PL AP1 50 1490 90 P3
I P
LINE 1590 R3/4"
M4 14 150 T1
B401
MC11
FT0 4kpl R3/4"
I 0,
ø8 FT0 210
P
MC10 M3 870
PR03 56
000 38x3,5 T1
CV0
M5 930 1000
A B T2 JIC 1 7/8"-12
MC30
1105
X 200 bar 1700
ø0
4,
57
000
FT1 1740
CV1
T3
50
000 S R
8
S D 3
G E
E D
- W

8 2
3 6
0 6

FT1 P2 P4 CV1 AP8


25x2,5

G E
E

0 6
S D 3

3 6
8 2
8 S
- W
R D

33 000
000 34 35
000 36
000
48
000
F L B(A)
26
000 Q=205 l/m in Q=48 l/m in G E
E

7 8
3 6
0 6
D
- W
6 S R
S D 1

7 8
3 6
0 6
S D 1
G E
E D
W
-
6 S R
G E
E

0 6
S D 1

3 6
7 8
S R
6 - W
D

58
000 M05
25x2,5

P1 P3 39
000
OC M
type shield
000
29
24
000 T P
M01
23
000 us 49
000
000
20 27
000 1710
000
22 000
25 B A 28
000
S D 3
G
E

3 6
6
0 8 1
0 S R
- W
D

M 140 32 59
000
42
000 W
MC01
000
21 us T1
41
000
OPTIONAL A(B) L L 47
000 MC02
S501
HE 31
000 37
000
LH TH 1500W EURO 19
000 43
000 RF
LE
B501 B601 S603 18
LS 000 TM 62
000 63
000
AF 45
000
I L I T 000
30 44
000
15
000
000
5 14
000 32
000 S410
000
3 000
8 Up UQ 9
000
000
4 000
6 13
000 R1" R1"
000
7 12
000 16
000 2
000
OPTIONAL
14
000 17
000 1
000
R1" V=400 l 64
000 10
000

SV2
11
000

BRUTTOTILAVUUS 620 L
VOLUME BTO 620 L
~1680
NTO 400 L

28.05.1999 MJH/SL DWG. UPDATED B


P õivõys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX HYDRAULIC UNIT Põiv. Nimi Suhde


Piirt. 11.03.1999 MJH
W/ AIR COOLER Tark. 28.05.1999 JAH
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
19181 B
!GENTITLE-

Ref. P19181-M651-A Página 57


HYDRAULIC UNIT
Item Part No. Description Qty
1 55812.9 TANK 1-20384, HDÖ 400 AISI HYDORING 1
2 54707.9 MAN DOOR RD 475 HYDORING 1
3 53710.9 SIGHTGLASS MITTALASI SNA-3-NEU STAUFF 1
4 L00466.A SENSOR NIVOTEMP 63-K-M3 L=370 MM BUHLER 1
5 54156.9 THERMAL RESISTANCE OM30 1500W/3*380/50 BACKER 1
6 52100.9 OVER HEAT COVER BIRKA TSH 12 1
7 53275.9 CAGE K7T BACKER 1
8 53404.9 INPUT, AIR FILTER HC0293 SEE 5 PALL 1
53405.9 PRESSURE SWITCH HC 0293 DOO 6 PALL 1
9 52792.9 THERMOMETER 451-X D66 0-120R1/4' L=150 REXOTHERM 1
10 55813.9 VALVE, SHUT OFF IT-72-R1 AVS 1
11 55814.9 VAT, DRAIN OIL HD ALLAS 400 S 2-20385.B (C) HYDORING 1
12 53813.9 VALVE, SHUT OFF J65 ANT-V JOUKA 1
13 56767.9 FLANGE 2-16214 OSA 2 NS65 HYDORING 1
14 56768.9 LIMIT SWITCH EL1808PPOSS-1 18MM CARLO CAVAZZI 1
15 54989.9 BELLOWS EQUALIZER GR-DN65 HYDORING 1
16 56770.9 VALVE, SHUT OFF J32AVR-V DN32 JOUKA JOUKA 1
17 56768.9 LIMIT SWITCH EL1808PPOSS-1 18MM CARLO CAVAZZI 1
19 56771.9 FASTENER EMU 4-18679 HYDORING 1
20 INFOMST.A ELECTR. MOTOR 45 kW, B35, 1500r/min, 50Hz, 380VAC, IP55; PLS SEE ELECTRIFICATION 1
21 56774.9 VIBRATION DAMPER NOVIBRA A75/50 125590 TRELLEBORG 4
22 56775.9 COUPLING HALF A65/75-60 SPIDEX 1
L00668.A COUPLING HALF A65/75-65 SPIDEX 1
23 56776.9 COUPLING HALF A65/75-N50*2*24*9H SPIDEX 1
24 56777.9 SPACER RING A65/75 SPIDEX 1
25 56778.9 CARRIER, PUMP R450/265/300 RAJA 1
26 56779.9 PUMP, HYDRAULIC 0514R15B7RPV140S/H M 28 T 1
27 INFOMST.A RADIAL PISTON PUMP RKP 140 EL; INCL. KODE 56779 (PART 26) 0
28 INFOMST.A RADIAL PISTON PUMP RKP 32 EL; INCL. KODE 56779 (PART 26) 0
29 56794.9 VALVE, PROPORTIONAL 0811 404 174 BOSCH 1
30 56795.A CONTROL MODULE B830 303 706 MA BOSCH 1
31 56780.9 HOSE, HYDRAULIC P37-12-22/R2T-12/P35-12-22 L=1.1 HYTAR 1
32 56781.9 HOSE, INLET P61-16/R1T-16/P82-16 L=0.6 HYTAR 1
33 56782.9 HOSE, HYDRAULIC P49-06-08/R2T/P49-06-08 L=0.8 0DEG. HYTAR 1
34 56783.9 HOSE, HYDRAULIC P35-06-12/R2T-06/P37-06-12 L=1.0 HYTAR 1
35 56784.9 HOSE, PRESSURE M610-24/4SH-24/M49-24 L=1.2 270DEG. HYTAR 1
36 56785.9 HOSE, PRESSURE P61-12-16/R2T-12/P49-12 L=0.8 0DEG. HYTAR 1
37 56791.9 HOSE, HYDRAULIC P37-08-16/R2T-08/P35-08-16 L=1.1 HYTAR 1
39 INFOMST.A ELECTRICAL MOTOR 0.55 kW, B14, 1500r/min, 50Hz, 380VAC, IP55; PLS SEE ELECTRIFICAT. 1
L00467.A COOLING, OIL OK-EL-6S/2.0/M/400-50 HYDAC 1
41 52243.9 CONN.QUICK, FITT. 7500-R3/4' TEMA 1
42 52241.9 TEST FITTING 2103-01-51.00-R 1/4' STAUFF 1
43 56787.9 RETURN FILTER HH6420F32KNVBMYF15 PALL 1
44 52240.9 PRESSURE SWITCH RC861 CZ 090 HY PALL 1
45 L00425.A FILTER INSERT HC 9650 FKN 16 H PALL 1
47 L00468.A BLOCK, VALVE 2-20409 HYDORING 1
48 56792.9 HOSE, HYDRAULIC P84-12-16/R2T-12/P49-12-16 L=0.9 HYTAR 1
49 56792.9 HOSE, HYDRAULIC P84-12-16/R2T-12/P49-12-16 L=0.9 HYTAR 1
50 P210053.C BLOCK, VALVE HYDRAULIC UNIT 1
51 INFOMST.A TERMINAL STRIP BOX; SEE ELECTR. 1
54 L00471.A PIPE P1 3-22214 HYDORING 1
55 L00472.A PIPE P3 3-22213 HYDORING 1
56 L00473.A PIPE T1 3-22215 HYDORING 1
57 L00474.A PIPE T2 3-22210 HYDORING 1
58 L00475.A PIPE T3 3-22216 HYDORING 1
59 L00476.A PIPE OC-RF 3-22209 HYDORING 1
62 L00477.A PIPE DRP1 3-22218 HYDORING 1
63 L00478.A PIPE DRP3 3-22217 HYDORING 1
64 L00479.A PIPE R1 1

Reference:P19181-M651-A Page:57
651
210053

!GENTITLE-MAX

!GENTITLE-RU
2-20371.C
P =90 bar
0
20 ACCU AC
I B405 10
P

13
23 SV01
22 M1 CV0 AC
ø2,0 P7 8

21 FT02 215bar
12 PR01
PG0
SV02 AP5 11
AP9
16 25
24
AP3 PR02 4 M6
15
000

ø10*1,5
AP2
~775

10 P A P3 33
PG3 14 PG3
21 000
PG0 T B T5
21 14
34 T4 100bar
22
M2 P1 32
12
21
2b
M1 PG1 AP7
8
B 14
21 PR10
2a PR112c AP6
PG1 A 14
200

T4 M5
PR03 X AP4
13
FASTENING B411 250bar
CV1 AP7 3
7 PL AP1
14 M10x20 4PCS I 13
P FT0
18
LINE 17
1 B401 M4 ø0,8 FT0
MC11 31
4 19 I
P MC10 M3 PR03
17 5
CV0 A B T2 29
M6 17 M5
P1 3
M2 PR11 MC30
2b 11 X 200bar
ø4,0
FT1 14
13 T2 T5 15 14 9 6
260

240
AP4

AP3 FT11 CV1 T3


200

P4 2c AP8 30
PR01 FT1 P2 1 P4 CV1 AP8
~500

T3
130

FT0
AP9
80

AP6 26 27 28 13 14
50

14 P7 25
EGE SD 16 SR -WD

06 3 678

10

23
EGE SD 16 SR -W D

063 678

60 54 180
10
~470

P2 PORTS: P1,P2 R11/2"


M3 PL
P3 R1/2"
P4,T2,T3 R1"
13 M1,P7,T4,T5 R3/8"
P3 M4
AP1 PL,M2-M6 R1/4"
14
AP2 31.08.1999 JaH/sl DWG.UPDATED C

Põivõys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

PEX HYDRAULIC UNIT Põiv. Nim i Suhde


Piirt.
Tark.
26.03.1998 PK
31.08.1999 JaH
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
BLOCK, VALVE 210053 C !GENTITLE-INSERT

Ref. P210053-C Página 58


BLOCK, VALVE HYDRAULIC UNIT
Item Part No. Description Qty
1 55658.9 FOUNDATION PLATE 2-20370-S 1
2 55662.9 CARTRIDGE, PRV 1 818 509 303 BOSCH 1
55804.9 COVERING 1 815 500 293 BOSCH 1
55805.9 VALVE, PRE-CONTROL 532 002 014 BOSCH 1
3 56797.9 VALVE,PRESS, RELIEF DWPA-2-10-SMV20-1 NS10 HTF 1
4 55806.9 VALVE,PRESS. REDUCT. 0811150111 160BAR BOSCH 1
5 55807.9 VALVE, CHECK RKVE25 1 BAR R1 HTF 1
6 55653.9 VALVE, CHECK RKVE-25 6BAR R1 HTF 1
7 60701.9 SENSOR 0811 405 529 4-20 MA PAINEANTURI BOSCH 1
8 56798.9 VALVE, BALL KHP-25-1-1-1-2 DN25 REXROTH 1
9 56799.9 NOZZLE R 1/8 1
10 53293.9 ACCUMALATOR 10L 0531 014 700 BOSCH 1
55809.9 CONNECT.NIPPLE 1 533 359 002 BOSCH 2
11 55805.9 VALVE, PRE-CONTROL 532 002 014 BOSCH 1
12 53980.9 VALVE, SHUT OFF BKH-R 1/4 1
13 53915.9 SEALING PLUG HF-1 VOSS 4
14 53867.9 SEALING PLUG HF-3/8 VOSS 5
15 53857.9 PLUG, THREAD HF-1/2 VOSS 1
16 53914.9 SEALING PLUG HF-1/8' VOSS 1
17 52241.9 TEST FITTING 2103-01-51.00-R 1/4' STAUFF 2
18 60702.9 NOZZLE R 1/8 1
19 60701.9 SENSOR 0811 405 529 4-20 MA PAINEANTURI BOSCH 1
20 60701.9 SENSOR 0811 405 529 4-20 MA PAINEANTURI BOSCH 1
21 60703.9 GAUGE, PRESSURE KFG-700-063-250-5-1/4 3
22 60704.9 VALVE, NEEDLE FT-290-14 R1/4 3
23 60705.9 CONNECTOR 4-21316 SUUTINLIITIN HYDORING 1
60706.A NOZZLE R 1/8" 2 MM 1
24 L00464.A PIPE PUTKIASENNELMA P7-T4 3-22208 HYDORING 1
25 53914.9 SEALING PLUG HF-1/8' VOSS 1
26 L00944.A CONNECTOR BS 12 1/2 1
27 L00945.A CONNECTOR 6010-24-24 HI-FLEX 1
28 L00946.A CONNECTOR 6010 16-12 HI-FLEX 1
29 L00947.A CONNECTOR 6010-16-16 HI-FLEX 1
30 L00947.A CONNECTOR 6010-16-16 HI-FLEX 1
31 L00949.A CONNECTOR 6010-08-08 HI-FLEX 1
32 L00950.A CONNECTOR 6010 20-20 HI-FLEX 1
L00960.A NIPPLE,TRANSFORMAT. RSI-1 1
33 L00951.A CONNECTOR 6010-08-10 HI-FLEX 1
34 L00952.A CONNECTOR 6010-06-06 HI-FLEX 1

Reference:P210053-C Page:58
651
19998

!GENTITLE-

V06 V05 V05


B 6 27 5 B
DN 100 DN 50 DN 100

Suunta S
View S
1 : 10

P3

P3

A
B - B

±0

A
X

Kohta X
Det. X
1 : 10 P3

P3

A- A
OHJELMA A
±0
V02 V07
2 DN 150 7 DN 150

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
V09 Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
9 DN 50 N im itys M assa
430 kg
PEX LETKUVENTTIILIT Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 19.09.2000 ARK
Tark. 19.09.2000 ARK
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL 19998 A !GENTITLE-

Ref. P19998U-1-A Página 59


PINCH VALVES
Item Part No. Description Qty
2 PVMST.A PVE150-H16-603RLX NR16150/375/3L 1
5 PVMST.A PVE100-H16-603RLX NR16100/250/3L 1
6 PVMST.A PVE100-H16-603RLX NR16100/250/3L 1
7 PVMST.A PVE150-H16-603RLX NR16150/375/3L 1
9 PVMST.A PVE50-H16-601RLX NR25050/165/1L 1
27 PVMST.A PVE50-H16-601RLX NR25050/165/1L 1

Reference:P19998U-1-A Page:59
651
314216

!GENTITLE-

15000 L1 65 000
30 ø10 (6 kpl) ø10 (6 kpl) 30

5*310=1550 5*310=1550
1700

310 310

1 5 2 5 3 4
( 75) 50 ( 75)
50

Kiinnitysruuvit lukitaan ja
kierreiät tiivistetään
LO CTITE 242:lla tai
vastaavalla kankaan
asennuksen yhteydessä.

PF rakenne L1 [m]
60 314216-60 80 11.05.2001 VKO Muutettu apukankaat C

54 314216-54 75 28.10.1999 JPA Lisätty osa 5 B

48 314216-48 70 Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

42 314216-42 65 Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m


Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A
Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
36 314216-36 60 Nim itys M assa

30 314216-30 55 PEX KANGAS Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 27.01.2001 JPA
Tark. 11.05.2001 VKO
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
KANGAS 314216 C !GENTITLE-

Ref. P314216-36-B Página 60


CLOTH
Item Part No. Description Qty
1 P415713.A CLOTH 1
2 L00187.A CLOTH 2106L1 LHH02 1.7*60 1
3 P415712.A CLOTH 1
4 1606.9 SCREW, SLOT-HEAD 316 SFS2177 UK M 8*16 12
5 L01212.A STEEL WIRE D1.2 MM L=1700 MM 2

Reference:P314216-36-B Page:60
SERVICE TOOLS
Item Part No. Description Qty
1 P18441.9 LEVYN VAIHTO 1
2 P18398.9 QAC:N IRROITUS 1
3 53663.9 NUT WRENCH AP-1156TR 3/4 PN 1
4 53664.9 HOUSING, FORCE 16400 M30 1
5 P415929.A HOSE 1
6 P313070.9 KIINTOAVAIN SERVICE TOOLS 1
7 P414714.9 BRACKET 1
8 P414715.9 BRACKET 1
9 52085.9 PAINT 1L EPIPLAST RAL 3002 1
10 53404.9 INPUT, AIR FILTER HC0293 SEE 5 1
11 L00425.A FILTER INSERT HC 9650 FKN 16 H PALL 1
12 L00613.A PAINT 1L EPIPLAST RAL 9017 1
13 P314649.A ADJUSTING LEVER SERVICE TOOLS 2
14 P315107.A SERVICE TOOLS ROLLER BRACKET 1

Reference:P414956-M651-A Page:61
651
19502

!GENTITLE-

4
A

1
A
A- A

5
T1
6 P1
P3

48/60,36/60

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa
520 kg
PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 14.12.1999 JPA
Tark.
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
HYDRAULIP UTKIS TO 19502 A !GENTITLE-

Ref. P19502-A Página 62


HYDR, PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P19161.B HYDR.P. LOW.PR.PLATE LOW. PRESS.PLATE 1
2 P19491.A WASHING BOX HYDR, PIPELINES 1
3 P18324.F HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME 1
4 P19494.A HYDR.P. AUX.DRIVE HYDR, PIPELINES 1
5 INFOMST.A HYDR. LINES, CUSTOMER DELIV. 1
6 P18875.9 SHIELDS HYDR, PIPELINES 1

Reference:P19502-A Page:62
651
19161

!GENTITLE-

26 22 19 30 29 39 30 29

26 25 25 11 31 32 33

40 13 36 37
D - D C
1 :5
D D
27 24 21

29 9
26 7 8
10
A B 22 C - C
19

17 2 1 14 34 35

X
JTXS16
A B ( JIC 37° 7/ 8- 14 ) 16
T1

26 22 19 P3 H TXS38
15 ( JIC37° 1.7/ 8- 12 )
29 30 C
H TXS30
18 ( JIC37° 1.5/ 8- 12 )

Prosessiputkiston lieteputki 33 32 31
tilaa kannakkeen. P1
12

38 28 23 20

16 4 3
P3

T Kohta X
Det. X
6 5 1 :5
26 22 19 16
17
29 30
18.05.1999 HM OSANUMEROITA KORJATTU B

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
M assa
A- A B - B N im itys
40 kg
PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 9.3.-99 HM
Tark. 18.05.1999 HM
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
HYDRAULIP UTKIS TO 19161 B !GENTITLE-

Ref. P19161-B Página 63


HYDR.P. LOW.PR.PLATE LOW. PRESS.PLATE
Item Part No. Description Qty
1 P312944.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
2 P312945.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
3 P312949.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
4 P312948.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
5 P313034.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
6 P313035.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
7 P313038.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
8 P313039.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
9 P313042.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
10 P313043.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
11 P29891.9 SUPPORT, PIPE ALAPAINELEVVY 1
12 P29892.9 SUPPORT, PIPE ALAPAINELEVVY 1
13 P29893.9 BRACKET LOW. PRESS.PLATE 1
14 P210706.A BRACKET LOW. PRESS.PLATE 1
15 50139.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 38 1
16 9980.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS 16 5
17 52600.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 16 3
18 50754.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 30 1
19 50079.9 FASTENER, PIPE EO RAP-216 8
20 52437.9 FASTENER, PIPE RBP-216 1
21 52917.9 FASTENER, PIPE RAP-538 2
22 50080.9 COVERING PLATE EO-DP-A2 5
23 52438.9 COVERING PLATE EO-DP-B2 1
24 5574.9 COVERING PLATE EO-DP-A5 2
25 51256.9 COVERING PLATE EO-DP-A4 4
26 52640.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*90 8
27 53417.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*70 4
28 52605.9 NUT, FASTENING EO TM-B 2 1
29 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 12
30 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 10
31 1565.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*30 4
32 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 8
33 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 4
34 1572.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*25 2
35 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 2
36 1598.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 24*50 2
37 2645.9 WASHER 316 SFS2042 M 24 2
38 1567.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*35 1
39 P19161-39.A PIPE HYDR, PIPELINES 4
40 50759.9 FASTENER, PIPE EO RAPE-430 2

Reference:P19161-B Page:63
651
19491

!GENTITLE-

2 83 3 1
15
40 39 38
81 35 34 14
91
B - B 92
1 :5 24
13
38 37 16 B B
(230) 23
28 36 39 12
SV 81 44
69
17 29 19 17 29 61 64 63
23

29 17 27 30 31 32 65 27 70 31 30
47 S
4
C - C
23
1800

5 68

Venttiilin akselin päässä olevat urat osoittavat virtaustien.


SV 91 48 46 17 63 26 30 31 32 45 7
49 29 64 H M 9.1 Kohta X
A- A H M 9.2
61 Det. X
66 67 50 43 BU CH ER DT- 46 07 21 7DR
1: 5
33 Y 1:5
BUCH ER DT- 46 07 21 7DR 42 67 66 50
A 62
30 insert part 71 (O-ring) to part 52
54
26 56
71 52
61 60 8
B
54 A
11 47
C

21
10
22

22 54 B BA X
A 5
21 Y

46

C
71 52 51 50 53 55 57 58 59

A Suunta S
View S
insert part 71 (O-ring) to part 52
H M 81 BU CHER DT- 46 07 21 7DR

P õivõys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde


Piirt. 02.12.1999 JPA
Tark. 30.11.2000 RL
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
PESULAATIK KO 19491 A !GENTITLE-

Ref. P19491-A Página 64


WASHING BOX HYDR, PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 P29903.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
2 P29904.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
3 P29905.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
4 P29906.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
5 P210990.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
7 P29902.B PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
8 P314709.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
10 P314708.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
11 P314707.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
12 P313055.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
13 P313056.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
14 P312647/1.9 BRACKET HYDR, PIPELINES 1
15 P313049.A PUTKI, SUOJA 1
16 P313065.9 PLATE 2
17 56350.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 25-20 4
19 55630.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS25 2
21 55631.9 CONNECTOR MALE S6XS25 2
22 52900.9 CONN.MALE,ELB.THRE C6XS25 2
23 54305.9 CONNECTOR MALE F40XS25-3/4 3
24 52897.9 CONNECTOR MALE ETXS25 2
26 5577.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-325 4
27 5576.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-320 6
28 54082.9 FASTENER, PIPE RBP-325 4
29 52902.9 NUT, SHELL BTXS25 4
30 5433.9 COVERING PLATE EO-DP-A3 8
31 52604.9 NUT, FASTENING EO TM-A/B-1 12
32 1552.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*40 12
33 3280.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*50 4
34 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 2
35 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 2
36 52448.9 COVERING PLATE EO-DP-B3 2
37 51584.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 8*100 2
38 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 5
39 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 5
40 1560.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*30 3
42 L01272.A HYDRAULIC MOTOR DT-46 07 21 7DR 1
43 L01272.A HYDRAULIC MOTOR DT-46 07 21 7DR 1
44 55632.9 VALVE, SHUT OFF BKH-12 G3/4 1
45 P210045.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
46 P314710.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
47 P313235.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
48 55647.9 VALVE, 3-WAY DBK-12L G3/4 1
49 52449.9 CONNECTOR MALE F40XS 20-3/4 2
50 L00210.A VALVE,PRESS, RELIEF DBV-R3 AVAUTUMISPAINE 210 BAR. 0
51 L01272.A HYDRAULIC MOTOR DT-46 07 21 7DR 1
52 52449.9 CONNECTOR MALE F40XS 20-3/4 6
53 50121.9 CONNECTOR MALE F40XS 12-3/4 1
54 50129.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 20 7
55 50130.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 12 1
56 52899.9 CONN.MALE,ELB.THRE R6XS20 1
57 50126.9 PLUG, MEASUREMENT TT4XS 12-1/4 1
58 50143.9 NUT, SHELL BTXS 12 1
59 L01301.A HOSE, MEASUREMENT EO SMA3-1000 1
60 50127.9 PLUG, MEASUREMENT TT4XS 20-1/4 1
61 50144.9 NUT, SHELL BTXS 20 5
62 50076.9 CONNECTOR,PRESS MEAS EMA 3/R1/4 2
63 50136.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS 20 2
64 L01340.A CONN.MALE REDUC. TRTXS 20-10 4
65 P314711.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
66 9973.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 10 2
67 9968.9 CONNECTOR MALE F40XS 10-1/4 2
68 P411581-1000.I HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
69 P411581-1000.I HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
70 6114.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*80 4
71 L00682.A O-RING 2.62*22.22 NBR 4

Reference:P19491-A Page:64
651
18324

!GENTITLE-

insert part 132 (O-ring) to part 54


123 54 132
HM 82 BU CHER DT- 46 07 21 7DR
118 27 85 86 125 38 102
131 124 110111
73 83 84 108 37

83 84 80 128127
66 74
107114115 A
B 102
126 79 51
35 111
41 102 59 68 67
80
110111 91 92
104
103112113 Det.L: Det.M:
112113 Y 44
51 Kohta L: Kohta M: 110111
19 59 (1:5) (1:5)
45
X
58 80 130129 75 36 102110111 26 Det. K:
117111 Kohta K: 22 23 18 14 15
51 18
120
(1:5) T 19
13 31 34 78
T T P3
12 120 46
P1 K 55
51 117111 M L
P3 106114115 121
107
34 93 94
50 115 84
31 57
52 51 83 84 114 83
33 A
32 B 107114115 56
92 82 91 83
81
82
91 42 60 30 32 33 25
40
83 91 92 81 92
101
30 103112113
Det. X:
122111 7 6 16 17 8 9
A Kohta X:
101 109 95 88 87 B 111102 111110 116 47
111122 43 85 86 81 73 (1:5)
108114115 (1:10) 77
2
1
B - B A- A 1
B A 2 Det. Z:
1:10 1:10 Kohta Z:
(1:10) T
90 89
67 68 69
108 64
10
20 21
51 P3
70
Z 11 59
53
71 76
Det. Y:
64 63 62 72
Kohta Y: 70 SV 82
(1:10) 119 75 66 65
70 X 2
60/60,48/60,36/60
53
1
01.12.1999 JKA HM 82 JA PUTKISTOA MUUTETTU E

69 2
1 21.10.1999 MST_USER OSA 38 MUUTETTU D

Y
06.09.1999 Osa 123 lisätty. Osia 26 ja 27 m uutettu C

85 86
P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki
28 29
B A Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B

115114108
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

5 4 3 2 24 1 PEX
380 kg
Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 06.10.1997 JUV
Tark. 30.11.2000 RL
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
HYDRAULIP UTKIS TO 18324 E !GENTITLE-

Ref. P18324-F Página 65


HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 P313084.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 2
2 P29914.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
3 P29915.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
4 P29918.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
5 P29919.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
6 P210419.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
7 P210420.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
8 P29920.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
9 P29921.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
10 P29916.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
11 P29922.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
12 P313089.C PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
13 P313125.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
14 P313134.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
15 P313135.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
16 P313136.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
17 P313137.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
18 P313140.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
19 P313139.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
20 P313141.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
21 P313142.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
22 P313146.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
23 P313145.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
24 P313147.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
25 P313148.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
26 P314694.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
27 P314693.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
28 P313155.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
29 P313156.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
30 P29923.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
31 P29924.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
32 P29925.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
33 P29926.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
34 P29927.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
35 P413207-2800.A HOSE, HYDRAULIC HYDR. P, LOCK. PINS TOP PRESS. PLATE 2
36 P312645/1.A BRACKET HYDR, PIPELINES 1
37 P312646/1.9 BRACKET HYDR, PIPELINES 4
38 P314605.A BRACKET HYDR, PIPELINES 1
40 P313079/1.9 BRACKET HYDR, PIPELINES 2
41 P313080/1.9 BRACKET HYDR, PIPELINES 1
42 P312868/1.9 BRACKET HYDR, PIPELINES 1
43 P313158/1.9 BRACKET 1
44 P313149/1.9 BRACKET 1
45 P29851.9 BLOCK, QAC- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME 1
46 P29852.B BLOCK, DV- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME 1
47 P29842.A BLOCK, LC- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME 1
50 50125.9 CONNECTOR MALE,QUICK F40XS 38-1 1/4 1
51 50122.9 CONNECTOR MALE,QUICK F40XS 30-1.1/4 21
52 53262.9 CONNECTOR MALE F40XS 25-1 5
53 54305.9 CONNECTOR MALE F40XS25-3/4 2
54 52449.9 CONNECTOR MALE F40XS 20-3/4 2
55 55628.9 CONNECTOR MALE F40XS 16-3/4 2
56 51125.9 CONNECTOR MALE F40XS 16-1/2 2
57 9970.9 CONNECTOR MALE F40XS 10-1/2 2
58 9968.9 CONNECTOR MALE F40XS 10-1/4 2
59 52600.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 16 5
60 53557.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 25 3
62 50142.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 38-30 1
63 50748.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 30-20 1
64 50753.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 20-16 2
65 50145.9 NUT, SHELL BTXS 38 1
66 50756.9 NUT, SHELL BTXS 30 9
67 56350.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 25-20 2
68 52902.9 NUT, SHELL BTXS25 2
69 52897.9 CONNECTOR MALE ETXS25 2
70 55649.9 CONN.MALE,ELB.THRE R6XS25 3
71 52900.9 CONN.MALE,ELB.THRE C6XS25 1
72 50135.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS 38 1
73 52898.9 CONN. MALE,L INLINE ETXS30 3
74 50747.9 CONNECTOR MALE S6XS 30 8
75 52899.9 CONN.MALE,ELB.THRE R6XS20 2
76 9974.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 16 1
77 9980.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS 16 2
Reference:P18324-F Page:65
HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
78 50074.9 CONNECTOR MALE WTX-WLNS-16 2
79 53102.9 PLUG, MEASUREMENT TT4XS 30-1/4 8
80 50076.9 CONNECTOR,PRESS MEAS EMA 3/R1/4 10
81 51107.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 38 1
83 50759.9 FASTENER, PIPE EO RAPE-430 15
84 51256.9 COVERING PLATE EO-DP-A4 15
85 5577.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-325 7
86 5433.9 COVERING PLATE EO-DP-A3 7
87 50079.9 FASTENER, PIPE EO RAP-216 2
88 50080.9 COVERING PLATE EO-DP-A2 2
89 52446.9 FASTENER, PIPE RBP-110 1
90 51257.9 COVERING PLATE EO-DP-B1 2
91 52437.9 FASTENER, PIPE RBP-216 2
92 52438.9 COVERING PLATE EO-DP-B2 2
93 52917.9 FASTENER, PIPE RAP-538 1
94 5574.9 COVERING PLATE EO-DP-A5 1
95 52604.9 NUT, FASTENING EO TM-A/B-1 4
101 1565.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*30 4
102 1565.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*30 18
103 2296.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*50 2
104 1560.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*30 2
106 6114.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*80 2
107 1553.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*60 14
108 1553.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 6*60 29
109 1552.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*40 4
110 1610.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 10 18
111 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 44
112 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 4
113 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 8
114 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 35
115 1627.9 WASHER 316 SFS2042 M 6 35
116 56354.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M5*90 12.9 2
117 1566.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*45 8
118 L01272.A HYDRAULIC MOTOR DT-46 07 21 7DR 1
119 55632.9 VALVE, SHUT OFF BKH-12 G3/4 1
120 1433.9 SEALING PLUG 316 DAM9715 R 1/4 2
121 9973.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 10 2
122 2559.9 NUT, NYLOC 316 DIN985 M 10 4
123 L00210.A VALVE,PRESS, RELIEF DBV-R3 AVAUTUMISPAINE 210 BAR. 0
124 51106.9 CONNECTOR MALE F40XS 12-1/4 1
125 1585.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 16*50 2
126 50130.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 12 1
127 50126.9 PLUG, MEASUREMENT TT4XS 12-1/4 1
128 50143.9 NUT, SHELL BTXS 12 1
129 50127.9 PLUG, MEASUREMENT TT4XS 20-1/4 1
130 50144.9 NUT, SHELL BTXS 20 1
131 L01300.A HOSE, MEASUREMENT EO SMA3-630 1
132 L00682.A O-RING 2.62*22.22 NBR 2

Reference:P18324-F Page:65
651
29851

!GENTITLE-

2- 20167- S

QAC VALVE UNIT


LAYER:H_RING

2 2

HV51 HV52

X X
P T B A Y P T B A Y

X
3 CB51

p=220 bar

1
5.2.2 5.2.1 5.4.2 5.4.1 AP3 51 52 AP2 AP1 Y X 5.1.1 5.1.2 5.3.1 5.3.2
1 6 5 4

1 = OPEN
2 = CLOSED
1CE
3 4 5

2
5.4.2 5.4.1 T

B
A

P
5.2.2 5.2.1 HC5.2 HC5.4 HC5.1 HC5.3

2
5.3.1 5.3.2 T

B
A

P
5.1.1 5.1.2
PORTS : 51,52
R 11/4"

5.1.1,5.1.2
5.2.2,5.2.1
R 11/4"
5.3.1,5.3.2
5.4.1,5.4.2

X, Y
R 1/4"

WEIGTH: ~100 kg

000
6

52

04.12.1998 JaH/sl Rakenne vakionim etty a

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki


51 Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
100 kg
PEX HYDRAULIC DIAGRAM Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 03.12.1997 PK
Tark. 04.12.1998 JaH
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
VALVE BLOCK. QAC 29851 a !GENTITLE-

Ref. P29851-9 Página 66


BLOCK, QAC- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 55659.9 FOUNDATION PLATE 2-19931-S 1
2 55668.9 VALVE, DIRECT 081WV16 V2 070 XY B 2
3 55657.9 VALVE,COUNTERBALANCE 1CEB350F35SV3 1
4 53857.9 PLUG, THREAD HF-1/2' 1
5 53867.9 SEALING PLUG HF-3/8 1
6 55656.9 PLUG, THREAD HF-1 1/4 1
7 55675.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M10*50 12.9 8
55676.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M6*45 12.9 4

Reference:P29851-9 Page:66
651
29852

!GENTITLE-
2-20168B
DV VALVE UNIT
FV51 11

4 5
AP1 92 91 83 81 82 AP2 51 52
1
4 IMAV 6 bar
IMAV

6
T
11
6 IMAV P

4
3 Y A B T P X

9
PR9 6 bar
70 bar
P T
Y A B T P X Y A B T P X

2 Y51 Y52

HV5

2 Y92 Y91 2 Y81 Y82 7

HV9 HV8
1
10 8

7
2
n
P

HV5 Y52 B Y51


T

51 52
8
2
3
P

HV8 Y82 B
Y81
FV51 T FV51 FV51
81 82
10 5
2 9 P

380
A

Y91 B

T
Y92
92 91
HV9
2-20168-S

4 83
P29852

PORTS : 51,52
P,T R 11/4"

81,82
83
R 1"
91,92
FASTENING
M10x20 4 PCS
IMAV
R 1"

WEIGTH: ~125 kg

PROJECTS: PF 584,594,600 ...


31.05.1999 PART 10 CHANGED C

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Ty÷tapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
125 kg
PEX HYDRAULIK AAVIO Põiv. Nim i Suhde
Piirt. 31.05.1999 SL
Tark.
1:5
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LOHKO. DV 29852 C !GENTITLE-

Ref. P29852-B Página 67


BLOCK, DV- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 55655.9 FOUNDATION PLATE 2-19932-S HYDORING 1
2 55654.9 VALVE, DIRECT 0810050119 NS16/24V BOSCH 3
3 P313166.A VALVE, CHECK MODULI T NS16 3-18892,A HYDORING 1
4 53915.9 SEALING PLUG HF-1 VOSS 2
5 53857.9 PLUG, THREAD HF-1/2 VOSS 1
6 55653.9 VALVE, CHECK RKVE-25 6BAR R1 HTF 1
7 55675.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M10*50 12.9 8
55676.9 SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M6*45 12.9 4
8 L00489.A SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M10*90 12.9 4
L00490.A SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M6*85 12.9 2
9 P314358.B BLOCK, DV- HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES 1
10 L00685.A SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M10*115 12.9 1
L00686.A SCREW, HEX SOCKET FE SFS2219 M6*110 12.9 1
11 L00679.A VALVE, FLOW CONTROL FT257/5-11/4 1

Reference:P29852-B Page:67
651
313166

!GENTITLE-

Y
Y

Y Y
4

X
X

B
3
P

P
P P
A

A
T T

T
T

VASTAVENTTIILI
X A B P T Y
Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa

X A B P T Y
PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde

HYDR.P.YLÄRUNKO
Piirt. 03.12.1997 MJH
Tark. 31.05.1999 JAH
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
VENTTIILI 313166 A !GENTITLE-

Ref. P313166-A Página 68


VALVE, CHECK MODULI T NS16 3-18892,A HYDORING
Item Part No. Description Qty
1 55652.9 FOUNDATION PLATE 3-20180 1
2 L00687.A VALVE, CHECK RKVE-10- 6 BAR HTF 1
3 55801.9 O-RING 23*2,5 4
4 54250.9 O-RING 2.0*9.0 2

Reference:P313166-A Page:68
651
314358

!GENTITLE-

5
90 65 3-21718,A
Y

Y
4
X

X
B
B

6
P

P
3

A
A
T

T
7 1 190 7

SEKVENSSIVENTTIILI
Installion Torque 60 to 65 Nm 31.05.1999 RL/sl LIS.OSAT 6 JA 7 B

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki


X A B P T Y Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
1
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
3
Nim itys M assa

2
PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde
X' A' B' P' T' Y'
HYDR.P.YLÄRUNKO
Piirt. 20.05.1999 RL
Tark. 31.05.1999 JAH
1:1
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LOHKO. VENTTIILI 314358 B
!GENTITLE-

Ref. P314358-B Página 69


BLOCK, DV- HYDR.P. UPPER FRAME HYDR, PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 L00680.A SUBPLATE, DV-BLOCK 1-21719 HYDORING 1
2 L00681.A VALVE, SEQUENCE SCEA-LAN SUN HYDR. 4
3 L00682.A O-RING 2.62*22.22 4
4 L00683.A O-RING 2.62*9.13 2
5 52241.9 TEST FITTING 2103-01-51.00-R 1/4' STAUFF 1
6 53914.9 SEALING PLUG HF-1/8' VOSS 1
7 L00684.A SEALING PLUG RK 1/8' 2

Reference:P314358-B Page:69
651
29842

!GENTITLE-

2-18888-S.A

HV6

6
4 HV511

5
2

3
207

17.5
A A

1
7
80

44
70

B B
40

T P B
18.5

42 39 50
42 108
128
84

A B A B

T 1
7
7
C
P
A B T P A B T P
3
HV61 HV62

Y61

Y511
HV511 2
ø5,6 ,2 HOLES 5
Y62
HV6 4
6

PORTS : P ,T R 3/4"

A ,B R 1/2"

WEIGHT : 9,8 kg

POWEREX PF JA POWER PF
24.03.1999 JAH/SL PIIRRETTY PORAUKSET LÄPI(OSA 7) C

Päiväys M uuttaja M uutos Kpl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
Nim itys M assa
9.8 kg
PEX Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 03.12.1997 MJH
Tark. 24.03.1999 JAH
1:2
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
LOHKO. LC 29842 C !GENTITLE-

Ref. P29842-A Página 70


BLOCK, LC- HYDR.P. UPPER FRAME UPPER FRAME
Item Part No. Description Qty
1 55629.9 FOUNDATION PLATE 1021506 HYDORING 1
2 55661.9 VALVE, DIRECT 0810 091 227 BOSCH 1
3 56630.9 VALVE, CHECK 0811 024 105 BOSCH 1
4 56560.9 VALVE, DIRECT 0810 091 212 BOSCH 1
5 54888.9 SCREW, HEX SOCKET 12.9 FE SFS2219 M 5*30 4
6 53925.9 SCREW SET 10.9 DIN912 M 5*70 1
7 53928.9 SEALING PLUG HF-3/4 2

Reference:P29842-A Page:70
651
19494

!GENTITLE-

12

24 8 X 1:5
18
19 14 13
1 BUCH ER DT- 46 07 21 7DR
H M 9.3

10
S

41 40 39 T 42
9

7 43 5 2

17 22 3 33 C- C
insert part 43 (O-ring) to part 5 15 29 30 31
23
A- A

B - B
1 :5
21 20 18 22 23 28 30 31
X

11 9

A B 26 27

37 36 35
38 B
34

32

C 44

A Suunta S
View S
42 16

36/60,42/60,48/60
20.02.2001 RL Lisätty osa 44 B

P äiväys M uuttaja M uutos K pl M erkki

Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A Hitsiluokka SFS- EN 25817 C
N im itys M assa

PEX HYDRAULIP UTKIS TO Päiv. Nim i Suhde

HYDR. KANKAAN.KULJ
Piirt. 03.12.1999 JPA
Tark. 20.02.2001 RL
1:10
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
HYDRAULIP UTKIS TO 19494 B !GENTITLE-

Ref. P19494-A Página 71


HYDR.P. AUX.DRIVE HYDR, PIPELINES
Item Part No. Description Qty
1 L01272.A HYDRAULIC MOTOR DT-46 07 21 7DR 1
2 L00210.A VALVE,PRESS, RELIEF DBV-R3 AVAUTUMISPAINE 210 BAR. 0
3 P313229.9 PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
4 P314664.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
5 54305.9 CONNECTOR MALE F40XS25-3/4 2
6 P314665.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
7 L00324.A CONN.MALE, THREAD 16V6MXS TRIPLE-LOK 1
8 52900.9 CONN.MALE,ELB.THRE C6XS25 1
9 9973.9 CONN.MALE, THREAD C6XS 10 2
10 9968.9 CONNECTOR MALE F40XS 10-1/4 1
11 52007.9 CONN. MALE,L INLINE ETXS 10 1
12 P314729.A PIPE HYDR, PIPELINES 1
13 P411581-500.I HOSE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
14 P415950-600.A HOSE, HYDRAULIC HOSE SIZE 12 1
15 P314727.A BRACKET HYDR, PIPELINES 1
16 P314728.A BRACKET HYDR, PIPELINES 1
17 55630.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS25 1
18 53557.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 25 2
19 50138.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 20 2
20 52900.9 CONN.MALE,ELB.THRE C6XS25 1
21 52897.9 CONNECTOR MALE ETXS25 1
22 56350.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 25-20 2
23 52902.9 NUT, SHELL BTXS25 2
24 50085.9 CONN. MALE,IN-LINE HTXS 10 1
26 1562.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 10*20 4
27 1629.9 WASHER 316 SFS2042 M 10 4
28 5577.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-325 2
29 5576.9 FASTENER, PIPE EO RAPR-320 2
30 5433.9 COVERING PLATE EO-DP-A3 4
31 3280.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*50 8
32 P411581-1430.I HOSE HYDR, PIPELINES 1
33 P314712.A PIPE, HYDRAULIC HYDR, PIPELINES 1
34 P415714-1450.A HOSE, HYDRAULIC HOSE SIZE 12 1
35 P415714-1450.A HOSE, HYDRAULIC HOSE SIZE 12 1
36 L01361.A FASTENER, PIPE EO RAPR-110 2
37 5573.9 COVERING PLATE EO-DP-A1 2
38 1552.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*40 4
39 9980.9 CONN.MALE,T INLINE JTXS 16 1
40 51118.9 CONN.MALE REDUC. TRTXS 16-10 1
41 9963.9 NUT, SHELL BTXS 16 1
42 P411581-1600.I HOSE HYDR, PIPELINES 1
43 L00682.A O-RING 2.62*22.22 NBR 2

Reference:P19494-A Page:71
651
19257

!GENTITLE-

20

2880

19

24 25
320

±0
24
1:5
(4460)
23
A
7 3 2 6
10

(+1205)
28 13 12
18
29
24 26
1:5 30 1

27 28

14
21
22

10 11

5 4

15 A- A A

Päiväys Muuttaja Muutos Kpl Merkki

9 17 16 8 23 Työtapakohtaiset toleranssit Lastuam inen SFS- EN 22768- 1- m


Polttoleikkaus SFS- EN ISO 9013- A
Hits.rakenteet SFS- EN ISO 13920- B
Hitsiluokka SFS- EN 25817 C

24
N im itys M assa
1400 kg
(6820) PEX S.S UOJ. JA H.TASOT Päiv. Nim i Suhde
Piirt. 17.05.1999 ARK
Tark. 17.05.1999 ARK
1:20
Piir.nro Revisio

!GENTITLE-LL
19257 A !GENTITLE-

Ref. P19257-B Página 72


S.SHIELD+SERV.PLAT.
Item Part No. Description Qty
1 P312414.9 SHIELD, HOSE S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
2 P312410.9 SHIELD, HOSE S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
3 P312411.9 SHIELD, HOSE S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
4 P313208.9 SHIELD, HOSE S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
5 P313206.9 SHIELD, HOSE S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
6 P18108.A COVER, SIDE S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
7 P18375.A COVER, SIDE S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
8 P18106.9 SHIELD SHIELDS 2
9 P18377.9 SHIELD SHIELDS 2
10 P29957.C PROTECTING SHEET S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
11 P29958.C PROTECTING SHEET S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
12 P29631.A AUXILARY BODY S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
13 P29972.A AUXILARY BODY S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
14 P29965.9 BRACKET S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
15 P210705.A BRACKET S.SHIELD+SERV.PLAT. 3
16 P29878.9 MAINTENANCE PLATF. S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
17 P29935.9 MAINTENANCE PLATF. S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
18 P29936.9 MAINTENANCE PLATF. S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
19 P18387.9 LIMIT SWITCH, ASSY S.SHIELDS+GUIDES 1
20 P210735.B HANDRAIL S.SHIELD+SERV.PLAT. 1
21 2316.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 24*40 2
22 2651.9 WASHER 316 DIN127 M 24 2
23 1572.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 12*25 22
24 1630.9 WASHER 316 SFS2042 M 12 54
25 1581.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M 12*90 16
26 1611.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 12 16
27 3281.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*60 4
28 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 6
29 1555.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*16 2
30 P312043.9 BRACKET,CONTR.PANEL CLOTH CONV, UNIT 1

Reference:P19257-B Page:72
651
18387D2

2 8 14
10 12

16 17

9 8 11

15 1

25

6 8 7 N 13 5 4
18387

Ref. P18387-9 Página 73


LIMIT SWITCH, ASSY S.SHIELDS+GUIDES
Item Part No. Description Qty
1 P313215.9 BRACKET, EL, BOX S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
2 P313216.9 ELBOW S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
3 P313217.9 BRACKET FASTENER S.SHIELD+SERV.PLAT. 4
4 P313218.9 ELBOW S.SHIELD+SERV.PLAT. 2
5 P18387-5.9 PIPE 2
6 P18387-6.9 PIPE 2
7 53384.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2063 M8*80 8
8 1609.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 8 20
9 3281.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*60 4
10 1550.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 8*20 8
11 1628.9 WASHER 316 SFS2042 M 8 20
12 3275.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 4*20 32
13 9884.9 PIPE CLAMP 2136-040 GF 8
14 1625.9 WASHER 316 SFS2042 M 4 32
15 1549.9 SCREW, HEX AISI316 SFS2064 M 6*20 8
16 1608.9 NUT, HEX 316 SFS2067 M 6 8
17 53064.9 WASHER 316 DIN9021 M 6 16

Reference:P18387-9 Page:73
ELECTRIFICATION PF 30/60 A1 60, #651
Item Part No. Description Qty
ELMONT L02394.A ELECTRIFICATION PF 36/60 A1 60, BOXES 1
LAROX L02308.A ELECTRIFICATION PF 30/60 A1, FILTER 1

Reference:L02395-A Page:74
ELECTRIFICATION PF 36/60 A1 60, BOXES
Item Part No. Description Qty
X1 L02307.A ELECTRIFICATION PF 36/60 A1 60, X1 1
X5 L02306.A ELECTRIFICATION PF 30/60 A1 60, X5 1
X12 L02305.A ELECTRIFICATION PF 30/60 A1 60, X12 1
X22 L02304.A ELECTRIFICATION PF 36/60 A160, X22 1
X32 L02303.A ELECTRIFICATION PF 30/60 A160, X32 1
X52 L02302.A ELECTRIFICATION PF 36/60 A1 60, X*2 1
X62 L02302.A ELECTRIFICATION PF 36/60 A1 60, X*2 1

Reference:L02394-A Page:75