Sei sulla pagina 1di 7

APARATUL ADMINISTRATIV

CONDUCEREA
Consiliul de Observatori al IPNA Tel.022 40 68 86
Compania Teleradio-Moldova e-mail: co@trm.md
Tel. 02222-82-84
Preedinta IPNA Compania Bordeianu Olga Fax. 02272-33-52
Teleradio-Moldova e-mail: olga.bordeianu@trm.md

Tel. 02272-10-47
Anticamera Priscaru Valentina Fax. 02272-33-52
e-mail: trm@trm.md

Tel. 022 72-33-80


Director TV Moldova 1 Stratan Ecaterina Fax.02272-35-37
e-
mail:ecaterina.stratan@trm.md
Anticamera TV Tel. 02273-94-70
Alina Nani Fax. 02272-35-37
e-mail: anticameratv@trm.md
Tel.022 72-33-47
Fax.022 72-33-47
Director Radio Moldova
Gheorghienco Veaceslav e-mail:
veaceslav.gheorghienco@trm.
md
Anticamera Radio Tel.022 72-13-47
Rusu Nadejda
e-mail: nadejda.rusu@trm.md

SERVICIUL DEZVOLTARE STRATEGIC

Tel.022 72-10-44
ef serviciu Vulpe Constantin e-mail:
constantin.vulpe@trm.md
Tel.022 73-94-54
Specialist principal Scoar Mihail
e-mail: mihail.scoarta@trm.md

SERVICIUL RESURSE UMANE

Tel.02272-18-44
ef Serviciu Sinica Petru
e-mail: petru.sinica@trm.md

Tel.022 72-18-66
Specialist principal
Specialist principal

SERVICIUL JURIDIC
ef Serviciu Butu Victor Tel. 02240-68-35
e-mail: victor.butu@trm.md
Tel. 02240-68-38
Specialist principal Covali Vitalie
e-mail: vitalie.covali@trm.md
DEPARTAMENTUL FINANCIAR
Tel. 022 73-94-51
Director financiar Blanaru Galina e-mail: galina.blanaru@trm.md
SERVICIUL PLANIFICARE I CONTROL
Specialist principal Savciuc Aliona
Tel. 022 40-68-04
Specialist principal Gudima Tatiana

SERVICIUL CONTABILITATE
Tel. 022 40-68-10
Contabil - ef Baltean Natalia
e-mail: natalia.baltean@trm.md
Tel. 022 40-68-02
Specialist principal Bzu Galina
e-mail: galina.bizu@trm.md

SERVICIUL APROVIZIONARE, ACHIZIII, DEPOZIT


Tel. 022 40-69-63
Specialist principal e-mail: achizitii@trm.md

SERVICIUL MARETING, VNZRI, SERVICII, CERCETARE

Tel. 022 72-56-89


ef Serviciu Cojocaru Vitalie
e-mail: vitalie.cojocaru@trm.md

SECTORUL VNZRI
Tel. 022 72-56-89
Specialist principal Caba Constantin
e-mail: constantin.caba@trm.md
Tel. 022 72-33-21
Manager Codreanu Galina e-mail:
galina.codreanu@trm.md
Tel. 022 73-91-59
Mananger Todercan Ludmila e-mail:
ludmila.todercan@trm.md

SECTORUL MARETING I CERCETARE


Tel. 022 73-91-59
Specialist coordonator Srghi Tatiana
e-mail: tatiana.sirghi@trm.md
Specialist coordonator Tel. 022 73-91-59
Sandu Liliana
e-mail: liliana.sandu@trm.md

DEPARTAMENTUL MULTIMEDIA
Tel. 022 40-68-23
Director departament Cojocaru Svetlana e-mail:
svetlana.cojocaru@trm.md
Tel. 022 40-68-73
Productori audiovideo e-mail: multimedia@trm.md

DEPARTAMENTUL TEHNIC

Tel. 022 72-33-24


Director tehnic e-mail: ion.verbeniuc@trm.md
RADIO MOLDOVA ACTUALITI

ef Serviciu Jovmir Andrei Tel. 022 40-68-32


Tel. 022 40-68-30
Redactor coordonator
Tel. 022 40-68-30
Redactor coordonator Stamati Svetlana e-mail:
svetlana.stamati@trm.md
RADIO MOLDOVA MUZICAL
Tel. 022 40-68-50
ef Serviciu Chiorpec Ion e-mail: ion.chiorpec@trm.md
Tel. 022 40-68-15
Redactor coordonator Gorobciuc Liudmila e-mail:
ludmila.gorobciuc@trm.md

RADIO MOLDOVA TINERET


Tel. 022 40-68-43
ef Serviciu Bunduchi Tatiana e-mail:
tatiana.bunduchi@trm.md
Tel. 022 40-68-42
Redactor coordonator Stefr Diana
e-mail: diana.stefirta@trm.md
REDACIA ACTUALITI
Tel/Fax 022 72-10-41
ef redacie Petcu Adrian
e-mail: adrian.petcu@trm.md
Tel. 022 72-18-88
Redactor ef adjunct Maler Vasile
e-mail: vasile.maler@trm.md
Tel. 022 72-10-66
Secretar responsabil Huanu Maria
e-mail: marina.husanu@trm.md
Tel. 022 40-68-21
Revenco Alexei e-mail: radiomoldova@trm.md
Redactori coordonatori
Stanila Victoria stirird@trm.md

Tel. 022 72-18-88


Corespondent special Caciuc Anatolie
e-mail: anatolie.caciuc@trm.md
Tel. 022 72-18-88
Corespondent special Maceac Eduard
e-mail: eduard.maciac@trm.md
DIRECIA DEZBATERI, DOCUMENTARE, COOPRODUCIE I INVESTIGAII

Tel. 022 40-68-22


ef Redacie Mija Vasile
e-mail: vasile.mija@trm.md
Tel. 022 40-68-59
Tel. 022 40-68-55
Redactori - prezentatori Tel. 022 40-68-63
Tel. 022 40-68-25

REDACIA CULTUR
Tel. 022 40-68-54
ef Redacie Svetlana Srbu
e-mail: svetlana.sirbu@trm.md
Tel. 022 40-68-61
Redactor - prezentator Alcaz-Jelencu Galina e-mail: galina.alcaz-
jelenzu@trm.md
Tel. 022 40-68-60
Redactor - prezentator Viziru Andrei
e-mail: andrei.viziru@trm.md
REDACIA MUZIC
Tel. 022 40-68-35
ef Redacie Beldiman Adrian
e-mail: adrian.beldima@trm.md
Ghimpu Elisaveta
Redactori - coordonatori Rudenco Filip Tel. 022 40-68-58
Zagoreanu Silvia
REDACIA COPII

Tel. 022 40- 68-40


ef Redacie Tomuz Victoria
e-mail: victoria.tomuz@trm.md

Redactori - coordonatori Tel 022 72 18 - 41

REDACIA MINORITI NAIONALE

Tel. 022 40-68-47


ef Redacie Barbarov Gheorghe e-mail:
gheorghe.barbarov@trm.md

Redactori - coordonatori Tel. 022 72-33-15

DEPARTAMENTUL PATRIMONIU

Tel. 022 40-68-18


ef Departament Parfentie Nina
e-mail: nina.parfentie@trm.md
Sectorul documentare, achiziii i completare

Tel. 022 40-68-29


Redactor coordinator, ef sector Ciuhrii Galina
e-mail: galina.ciuhrii@trm.md
Sectorul valorificare
Tel. 022 40-68-13
Redactor coordonator ef Sector Jovmir Nina
e-mail: nina.jovmir@trm.md
Tlmbu Larisa
Redactori muzical literal Tel. 022 40-68-37
Rou Alexandru
DEPARTAMENTUL REGIE

Tel. 022 40-69-99


Regizor principal al radiodifuziunii Jechiu Domnia
e-mail: domnita.jechiu@trm.md
Tel. 022 40-69-99
Regizori
Tel. 022 40-68-09
SERVICIUL OPERATIV

Tel. 022 40-68-17


Specialist principal Negrescu Maria
e-mail: maria.negrescu@trm.md
Tel. 022 73-91-51
Ingineri - coordonatori Centrala emisie
e-mail: admin@trm.md
SECTORUL IT

Ingineri administratori de reea Tel. 022 73-91-51


centrala emisie e-mail: admin@trm.md

CENTRUL TEHNIC RD
Tel. 022 40-68-36
Specialist principal Bdulescu Victor e-mail:
victor.badulescu@trm.md

MOLDOVA 1

DEPARTAMENTUL PROGRAME I PLANIFICARE

Tel. 022 40-68-78


ef Departament Vlas Tatiana
e-mail: tatiana.vlas@trm.md
Redactori (on air promo) Tel. 022 40-69-57

Redactori (grila M1) Tel. 022 40-69-19

Regizori de televiziune (emisie) Tel. 022 40-68-91

DEPARTAMENTUL ACHIZIII TELEVIZUALE

Tel. 022 40-69-65


ef Departament Coroban Inga
e-mail: inga.coroban@trm.md

DEPARTAMENTUL DE PRODUCIE

Tel. 022 72-86-47


ef Departament, vicedirector

Tel. 022 40-69-33


Secretar responsabil

DIRECIA MANAGEMENT PRODUCIE

Tel.022 40-69-71
Manager principal Ernu Vasile
e-mail: vasile.ernu@trm.md
Tel.022 40-69-04
Manager coordonator Popovschi Alexandru e-mail:
alexandru.popovschi@trm.md

MONTAJ

Specialist principal Tel .022 40-69-44


Editori imagine Tel. 022 40-68-69
DEPARTAMENTUL TIRI I DEZBATERI

Tel. 022 40-69-93


Director Departament

Tel. 022 40-69-15


Productori RTV Fax 022 72-32-69
e-mail: mesager@trm.md
Tel. 022 40-69-75
Reporteri
e-mail: mesager@trm.md
Tel. 022 40-69-68
Secretar responsabil Mrzenco Galina e-mail:
galina.mirzenco@trm.md
Editori imagine Tel. 022 73- 94-18
Tel. 022 73-94-04
Ingineri coordonatori deservire reea e-mail: admin@trm.md

CENTRUL TEHNIC TV

Vicedirector tehnic, ef Centrul tehnic Tel.02272-33-96


eberneac Andrian e-mail:
TV andrian.teberneac@trm.md

SECIA EMISIE TV

Tel. 022 40-69-36


Specialist principal Rusanovschi Constantin e-mail:
constantin.rusanovschi@trm.md

SECTORUL STUDIOURI

Studioul nr. 1 Tel. 022 40-69-07

Studioul nr. 2 Tel. 022 40-69-30

SECIA ILUMINARE

Tel. 022 40-68-84


Specialist principal Subbotkin Alexandr e-mail:
alexandr.subbotkin@trm.md

DEPARTAMENTUL NREGISTRRI I COLECTIVE MUZICALE

Tel. 022 72-33-18


ef Departament Stahi Victor
e-mail: victor.stahi@trm.md
Tel. 022 40-69-18
Inginer coordonator Pdure Mihail e-mail:
mihail.paduret@trm.md

Sector formaii muzicale

Specialist principal Scotecailo Constantin Tel. 022 40-68-08


Orchestra Simfonic

Director artistic Mustea Gheorghe Tel. 022 40-68-08

Capela Coral Moldova

Prim maestru de cor Budilevschi Valentin Tel. 022 40- 68- 07

Interessi correlati