Cook's Illustrated

OUR RESULTS

METHODOLOGY

• Taste 8 products, including 6 preformed patties and 2 products resembling bulk ground beef that we formed into 4-ounce patties

• Purchased at Boston-area supermarkets

• Prices ranged from about $0.40 to about $1.50 per ounce (about $6.00 to about $18.00 per pound)

• Cook on stovetop; sample plain

• Cook on stovetop; sample on buns with ketchup and lettuce

• Samples were randomized and tasted blind to eliminate bias

• Compare ingredients

• Compare nutrition information per serving, adjusting to standard 113-gram (or roughly 4-ounce)

Stai leggendo un'anteprima, registrati per continuare a leggere.

Altro da Cook's Illustrated

Cook's Illustrated2 min letti
Cook's Illustrated
Chief Executive Officer David Nussbaum Chief Creative Officer Jack Bishop Editor in Chief Dan Souza Editorial Director Amanda Agee Deputy Editor Rebecca Hays Executive Managing Editor Todd Meier Executive Food Editor Keith Dresser Managing Editor Eli
Cook's Illustrated3 min lettiCookbooks, Food, & Wine
Braised Red Cabbage
Red cabbage is inexpensive, long storing, widely available, and strikingly beautiful. Because it takes longer to mature than other varieties, it’s also impressively sturdy. For that reason, a quick saute can leave it unappealingly tough, so I prefer
Cook's Illustrated1 min lettiRegional & Ethnic
Index
Beef Wellington 8 for Four [ONLINE]Broiled Spice-Rubbed Snapper 12 for Two [ONLINE]Pan-Seared Shrimp with Peanuts, Black Pepper, and Lime 11with Fermented Black Beans, Ginger, and Garlic 11with Pistachio, Cumin, and Parsley 11Sous Vide Turkey Thigh C